Локомотив (София) загуби домакинството на Етър с 1:3 в мач от 8-ия кръг на efbet Лига.

Двубоят започна добре за "железничарите", които откриха резултата в 7-ата минута чрез Симеон Мечев. Етър обаче отбеляза три безответни гола до края на мача и заслужено си тръгна с трите точки от стадиона в квартал "Надежда".

С победата Етър записа първа победа в Първа лига и събра 4 точки в актива си, а Локо (Сф) остава на 12-та позиция с 6 пункта.

Локомотив (София) - Етър 1:3, (Развой на срещата по минути)

Загуба за "железничарите"

Домакините започнаха по-активно двубоя и в 8-ата минута излязоха напред в резултата. Симеон Мечев получи топката на ъгъла на наказателното поле и с техничен удар я завъртя в далечния ъгъл.

Около четвърт час след началото на мача домакините пропуснаха златна възможност да удвоят преднината си. Франса проби по десния фланг и достави перфектен пас към Кръстев в наказателното поле, но бившият нападател на ЦСКА беше разочарован от фантастичното спасяване на вратаря на Етър.

Снимка 632324

Източник: startphoto.bg

В средата на първата част гостите успяха да възстановят паритета. Капитанът на "болярите" Крум Стоянов се възползва от центриране отдясно и с воле простреля вратаря на "железничарите" за 1:1.

Малко преди почивката Калоян Кръстев стреля опасно с глава към вратата на Етър, но топката премина покрай гредата.

В последните секунди на полувремето гостите стигнаха до обрат. Кольо Станев получи топката в наказателното поле и стреля, Диме Димов блокира шута му, но кълбото се върна в играча на Етър, а той препарира Любенов и сензационно изведе своя отбор напред.

Снимка 632321

Седем минути след подновяването на играта гостите се разписаха за трети път. "Болярите" изпълниха корнер, а топката достигна до резервата Мартин Николов, който технично с петичка вкара още един гол в мрежата на локомотивци.

Малко след това Калоян Кръстев за пореден път стреля с глава към вратата, но право в ръцете на Мартин Величков.

В 70-та минута на мача двата отбора си спретнаха меле, при което Пламен Димов хвана за гушата Красимир Милошев и съдията показа директен червен картон на футболиста на "болярите".

Снимка 632320

Пет минути преди края Минков имаше добра възможност да стреля от малък ъгъл, но ударът му беше твърде разочароващ.