Локомотив (Пд) започна с разочароващо реми участието си в „А" група през сезон 2010/2011. „Смърфовете" изпуснаха победата 5 минути преди края срещу новака Видима Раковски, след като преди това бяха открили резултата.

Още в началото на срещата имаше предпоставки за напрежение, след като около 700 привърженици на гостите пристигнаха на стадиона. Секторът за гости обаче позволява да се поберат само около 500, поради което бяха допуснати извън клетката. Локо (Пд) пък бе по-активният тим в началото на мача, като най-добър бе капитанът Здравко Лазаров.

На няколко пъти той опита да застраши вратата на съперника, но без успех. В средата на първата част домакините поизравниха играта и на няколко пъти чрез Анатоли Тодоров бяха близо до попадение, но без резултат.

През втората част по-опитният тим на Локо (Пд) все пак стигна до гол. При едно добро центриране Юнес Бенжелюн се оказа най-съобразителен и вкара в 60-ата минута за 0:1 за гостите. След този гол „смърфовете" сякаш спряха да играят, което позволи на играчите на Видима да натиснат сериозно. Те стигнаха и до изравнителен гол чрез резервата Владинов в 85-ата минута. Така двата тима разделиха точките на старта на шампионата в „А" група.