Еспаньол победи с 2:0 Овиедо в реванша и спечели плейофа за промоция във Висшата лига.

След изпадане през сезон 2021/22, Еспаньол се завръща в елита на испанския футбол само година по-късно. Каталунците спечелиха плейофите, след като победиха Овиедо с общ резултат 2:1.

В драматичен реванш на стадион "RCDE Stadium" в Барселона, Еспаньол обърна първия мач, загубен с 0:1. Хавиер Пуадо бе герой за "папагалчетата", реализирайки два гола - в 44-тата минута след центриране от корнер и в добавеното време на първата част.

Брайтуайт може да напусне Еспаньол през лятото

Той беше и нападател на Барселона

Тази победа е кулминация на силния сезон на Еспаньол във втория ешелон на испанския футбол. Под ръководството на Луис Мигел Карион, "папагалчетата" завършиха на четвърто място в редовния сезон, а след това спечелиха плейофите.

Завръщането на Еспаньол в Ла Лига е добра новина за испанския футбол. "Папагалчетата" са един от най-старите и успешни клубове в Испания, а присъствието им в елита ще повиши конкуренцията и ще направи шампионата още по-интересен.

Освен Еспаньол, промоция в Ла Лига завоюваха и Леганес (като шампион на Сегунда Дивисион) и Валядолид (като втори в крайното класиране).

Сезон 2024/25 на Ла Лига обещава да бъде много оспорван и вълнуващ. С завръщането на Еспаньол, Леганес и Валядолид, елитът на испанския футбол ще стане още по-силен и интересен.