Голямото име в състава на Словения - Бенямин Шешко има контузия на крака и е под въпрос за двубоя с Англия във вторник, твърди The Athletic.

21-годишният нападател беше сменен в 76-ата минута при равенството 1:1 със Сърбия в четвъртък с проблем, който и Шешко, и старши треньорът Матияж Кек омаловажиха след мача.

Приема се, че първоначално нападателят е получил травмата в края на сезона с РБ Лайпциг.

Той е имал ограничено участие в тренировките на Словения през едмицата, след като се е присъединил към отбора, и е изиграл първите два мача на Евро 2024, приемайки болкоуспокояващи.

Словения - Сърбия 1:1 в мач от група С на Евро 2024

Балканска драма! Гол в последната секунда спаси сърбите от фатална загуба срещу Словения

Бивш футболист на Лудогорец без малко да се превърне в национален герой за словенците