Тимът на Локомотив (Мездра) постигна първата си победа в контролите. "Железничарите" победиха с 2:1 отбора на Спортист (Своге).

Домакините от Мездра бяха по-добрият тим през първото полувреме и успяха да поведат в резултата с 2 гола на Десислав Русев. В 9-та минута, при една върната топка от защитник към вратаря на Спортист Кючуков, той се подхлъзна, не успя да я улови и притичалият нападател Русев я вкара в мрежата за 1:0.

В 33-та минута халфът на Локо Мездра Керчев се пребори за една топка в центъра и пусна пас към Русев в наказателното поле, който с диагонален удар покачи на 2:0.

През второто полувреме гостите от Своге, след направените смени, се активизираха и успяха да намалят резултата. В 72-та минута Бижев изведе Стойчо Младенов в наказателното поле и той с техничен удар покрай вратаря Линков вкара за 2:1.

В края на двубоя гостите от Своге на два пъти претендираха за дузпа. Първо в 89-та минута след разбъркване в наказателното поле на Локо Мездра, Борисов със силен удар удари страничната греда, топката се върна към друг футболист на Спортист и след последвалия втори удар кълбото се спря в тялото на Кавдански, като от треньорския щаб на Спортист претендираха за удар в ръката. Само минута по-късно, при нова атака на Спортист, Стойчо Младенов падна в наказателното поле, но реферът Петровски остана безмълвен.