90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Vivacom Arena - Георги Аспарухов", гр. София Зрители: 5138
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Левски - Лудогорец 2:4 в мач от efbet Лига

Прецизен Лудогорец угаси левскарския пламък след шоу с шест гола на "Герена"

Уволнението на Дамбраускас даде положителен ефект - победа с 4:2 срещу Левски

90′

Борислав Цонев отстъпва мястото си на Мартин Петков.

Снимка 548956

89′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:4!! БЪРНАРД ТЕКПЕТЕЙ! До края на домакините не оставаше нищо друго, освен да се впуснат в атака. Именно тази наивност в предни позиции позволи на разградчани да съкрушат своя опонент с финален четвърти гол. Изведнъж трима играчи в зелено останаха сами срещу Иван Горанов. Елвис Ману продължи за Текпетей, който сам срещу Михайлов не сбърка за 2:4.

88′

Радослав Цонев напуска терена, а вместо него ще видим Димитър Костадинов.

Снимка 548957

84′

ГООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 2:3!! ЕЛВИС МАНУ!! Незнайно как на отбраната на Левски се провали фрапантно и в 84-ата минута. За около 180 секунди срещата вървеше реми, докато не дойде едно странно решение на Николай Михайлов. Капитанът хвърли малко спорна топка към Христо Шелис, който веднага бе атакуван в гръб от Десподов. Несигурният кипърец страхливо изгуби кълбото, а оттам насетне лидерът на гостите продължи към непокрития Елвис Ману, отбелязал на празна врата за 2:3.

81′

Официално предупреждение за Радослав Цонев, който се разправя с грач на Лудогорец.

Снимка 548949

80′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ!! 2:2!! БОРИСЛАВ ЦОНЕВ!!! С отговорната задача да изпълни наказателния удар се нагърби Борислав Цонев. Десетката на Левски запази хладнокръвие и прати хърватския страж Кахлина в обратния ъгъл, за да възстанови равенството.

77′

ДУЗПА! Георги Кабаков отново имаше спорна ситуация за разрешаване в 77-ата минута. Билал Бари получи пас в перспектива и си спечели преднина спрямо Игор Пластун. Украинецът се хвърли на шпагат и закачи опорния крак на мароканеца. Последваха дълги минути на дискусия със своите помощници, след това отиде да гледа повторение на ВАР-а и в крайна сметка отсъди дузпа за Левски!

73′

Христос Шелис получава жълт картон заради фаул срещу Десподов.

72′

Марин Петков се появява на терена за Левски. Напуска Здравко Димитров.

68′

Официално предупреждение за Игор Пластун, нарушил правилата срещу Билал Бари.

Снимка 548954

66′

Елвис Ману влиза в игра за Лудогорец вместо Доминик Янков.

63′

МИХАЙЛОВИЧ! Натискът на Левски продължи и "сините" достигнаха до нови две ситуации в 63-ата минута. В началото на атаката Билал Бари остана под топката след центриране. Секунди по-късно се стигна до меле в полето на шампионите, при което Михайлович се оказа най-съобразителен, ала прати своя шут над горната греда.

62′

Първа промяна в състава на Лудогорец. Бърнард Текпетей влиза вместо Мавис Чибота.

58′

ЦОНЕВ! Левски беше близо до изравняването в 58-ата минута. Драган Михайлович отправи добро центриране от фланга, а Билал Бари ангажира сериозно Игор Пластун, с което остави топката за изскочилия от втора позиция Борислав Цонев. Кристиан Кахлина обаче имаше ключова намеса, след като отблизо отчая плеймейкъра със страхотно спасяване.

Снимка 548944

55′

В 55-ата минута поредна доза скандали възникна между Здравко Димитров и Иван Горанов. Дуото отново не се разбра във фаза защита, заради което допуснаха Кирил Десподов да шутира опасно. Двамата общо пък бяха нахокани от своя капитан Николай Михайлов...

49′

Билал Бари може и да няма голове за Левски, но пък прибави още един жълт картон към своята статистика.

48′

Пиерос Сотириу получава жълт картон заради бурната си радост след гола.

Снимка 548952

47′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:2!! СОТИРИУ! Втората част стартира превъзходно за Лудогорец, след като измина само минута, когато пълният обрат на "Герена" вече бе факт. "Орлите" разиграха в триъгълник до тъча, след който Жордан Икоко напредна и отправи страхотно центриране. Пиерос Сотириу бе оставен непокрит, на достатъчно добро разстояние от Михайлович и Шелис, за да може отблизо с глава да направи 2:1!

46′
Снимка 548947

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за тази среща.

45′

ПОЧИВКА!

44′

Отбраната на Левски можеше да сгреши фатално минута преди почивката. Шпагат на Гьоко Зайков можеше да бъде доста по-качествен, а това позволи на Чибота моментално да се откъсне от бавния Шелис, само с едно докосване. Стрелецът с №13 пробва подаване към съотборник, но точността му изневери и кълбото попадна в ръцете на Михайлов.

Снимка 548950

40′

Минути на тежки физически сблъсъци между играчи на двата тима. Жертва и провокатор №1 е Кирил Десподов, който първо имаше закачка с Горанов, а след това и със Здравко Димитров.

Снимка 548948

34′

СИГНАЛНА РАКЕТА ПО КАБАКОВ! Дикторът на стадиона призова феновете на Левски към по-спокойно поведение, след като в 34-ата минута сигнална ракета падна на терена и без малко не порази Мавис Чибота и Георги Кабаков. Реферът дори отиде до тъчлинията и сподели своето възмущение от случилото се на софийския наставник.

27′

ГОООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!! 1:1!! ЯНКОВ! "Сините" нямаха много време да се порадват на своята преднина, тъй като тя бе с продължителност около 60 секунди. Нападението на Лудогорец отново се възползва от неточност в представянето на Шелис, а този път Сисиньо лесно съумя да продължи към Чибота. Африканецът отправи своето подаване в решителния миг, а малко пред голлинията Доминик Янков насочи към мрежата на Михайлов.

26′

ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! 1:0!! БОРИСЛАВ ЦОНЕВ!! Изненадващо с оглед на събитията до този момент, Левски беше отборът, който поведе в резултата. Георги Миланов беше агресивен до позволеното и отне топката от съперник, продължавайки след това към Здравко Димитров. Крилото бързо смени посоката спрямо Пластун и от аутлинията хитро видя непокрития на дузпата Боби Цонев. Плеймейкърът на Левски не отправи възможно най-добрия си удар, но прокара кълбото измежду наредените на голлинията играчи на "орлите".

20′

ДЕСПОДОВ! Христос Шелис продължи да прави подаръци за нападението на Лудогорец. В 20-ата минута той бе леко комичен в опита си да спре дълго подаване към Сотириу. Кълбото все пак стигна до стрелеца и той заложи кълбото на Десподов. Силният изстрел на национала свари в крачка Михайлов, но той някак си съумя да отреагира с дясната си ръка.

Снимка 548946

17′

СПОРНА СИТУАЦИЯ! Шампионите от Лудогорец поискаха дузпа в своя полза с настъпването на 17-ата минута. Отбраната на Левски пак бе разсечена с извеждащ пас, а този път Сотириу се измъкна от Шелис и Зайков след елегантно чукване на Десподов. Този път нападателят потърси контакт с пресеклия го Михайлов и моментално поиска дузпа. Георги Кабаков се консултира със страничния съдия Диян Вълков, след което даде сигнал играта да продължи с аут.

13′

Андриан Краев получава жълт картон, след като репликира съдията Георги Кабаков.

11′

Агитката на Левски започна от доста рано с обижданият към капитана на гостите Кирил Десподов.

6′

СОТИРИУ! Лудогорец пропусна да поведе рано, при това с първата си атака за мача. Доминик Янков демонстрира за кой ли път перфектната си визия за играта, извеждайки зад гърба на тромавия Шелис Пиерос Сотириу. Кипърският нападател остана сам срещу Михайлов, но капитанът на Левски излезе предвидливо и блокира неговия изстрел.

Снимка 548943

4′

Веднага след това новият лидер на "сините" - Георги Миланов, реши да действа индивидуално и нагласи топката на удобния си ляв крак. Последва изстрел от границата на наказателното поле, попаднал право в обсега на сигурния Кахлина.

3′

Левски започна срещата ентусиазирано, предизвиквайки няколко грешки при разиграването на съперника в центъра. Домакинската преса донякъде даде резултат и в третата минута Иван Горанов продължи по фланга за Здравко Димитров. Крилото обаче така и не отправи необходимия точен пас за дебнещия Билал Бари.

Снимка 548945

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА

1′