Отборът на Монтана постигна първата си домакинска победа през сезона, след като успя да победи неубедителния тим на Славия с 2:0. Първото попадение в срещата отбеляза резервата Владимир Мичев в 69-ата минута, след като засече отлично центриране на Бойчев отдясно на наказателното поле. В даденото от съдията Станислав Тодоров продължение, домакините реализираха за втори път едно от многото си положения пред М'Боли. Николов бе точен след добро изпълнение на непряк свободен удар. Като цяло по-активният и добър отбор на терена бе този на домакините и може да се каже, че победата им е напълно заслужена.

Треньорът на Славия Вили Вуцов се беше изтупал с непривичните за него черен панталон и розова риза, но дори и този му елегантен вид не стимулира футболистите му за по-качествена продукция.

В игра за Славия се завърна най-добрият играч на тима Тодор Колев, но неговото присъствие няма да се запомни с кой знае какво. Единствено Славия показа по-добра игра в началото на втората част, когато Попара, Галин Иванов и удар на Тодор Колев създадоха сериозни опасности пред вратаря Цанков.

В 84-ата минута попадение на Дубала пък бе отменено заради засада, но повторенията потвърдиха правилността на решението.

Така Славия регистрира трета поредна загуба, докато Стевица Кузмановски записа важен успех над бившия си клуб. Това е и втора победа за новаците в „А" група след тази над Ботев с 3:2 в Пловдив.

МОНТАНА: Цанков, Бойчев, Николов, Трифонов, Фиданин, Гаджев, Бето, Иванов, Едуардо (Иванов), Чипилов (Илиев), Петров (Мичев)
СЛАВИЯ: М'боли, Георгиев, Петков, Кавдански, Р.Петров (Николов), Н. Петров, Дюлгеров, Иванов, Яшар (Попара), Колев и Жуниор (Дубала).

СТАДИОН: "Огоста", Монтана
СЪДИЯ: Станислав Тодоров