Бившият наставник на Левски - Димитър Димитров - Херо - сподели мнението си за загубата на "сините" от ЦСКА-София с 0:2.

"ЦСКА напълно заслужено спечели Вечното дерби. Игра по-добре, най-вече през второто полувреме. Използва по най-добрия начин грешките в защитата на Левски и триумфира. Логиката победи в този мач, по-добрият отбор взе трите точки.

Г-да от Левски, кои са тези човекоподобни чернодрешковци, които бият фенове?

Грозните сцени се разиграха в средата на второто полувреме при загубата във Вечното дерби от ЦСКА с 0:2

Преди мача почти бях сигурен, че Левски ще победи, но явно съм се лъгал. Да си признаем, ЦСКА показва от началото на пролетния сезон слаба продукция и като цяло не се на мира в най-доброто състояние.

Видяхте какво се случи срещу един много грамотен и амбициозен тим като Локо Пловдив. Смятах, че Левски е в по-добра форма, въпреки някои колебания. В предишни мачове от пролетния сезон играеше по-разнообразно. Причините за загубата сега са няколко.

Първо, много е рисковано да пускаш млад и неопитен вратар в такъв важен мач. Нищо против Иван Андонов, той има отлични качества, но за да пазиш във Вечното дерби се изисква да имаш отлична комуникация и сработеност с отбраната пред теб. А такава нямаше и резултатът е това, което е. Но Николай Костов си каза, че това е негово решение и си носи отговорността за него.

От друга страна, защитата на Левски игра много слабо, което не бе характерно за тима преди мача с Лудогорец. Личното ми мнение, без да засягам някого, е, че качествата на Хосе Кордоба са силно преувеличени. Той допусна груба грешка при първия гол. Другите защитници също бяха много колебливи. Нямам обяснение защо бяха толкова сковани.

Втората причина е отчайващото физическо състояние на футболистите на Левски. През втората част те просто рухнаха. Същото беше и срещу Славия, и срещу Лудогорец. Нямам представа защо е така. Само го отбелязвам като факт, без да съм навътре в нещата.

И третата, основополагаща причина, е липсата на дълбочина в състава на Левски. Трима основни футболисти отсъстват по различни причини, а на пейката няма кой да ги смени. Треньорът просто няма решение на тази задача. Опитва се с вътрешни рокади да промени ситуацията, но това не е достатъчно.

Костов: Съжалявам пред феновете, поемам цялата отговорност

Ето какво каза

Разбира се, не трябва да подминаваме и загубата от Лудогорец с 1:5. Когато паднеш с такъв резултат, няма начин да не ти се отрази. Вероятно и това има значение. Но винаги съм си мислел, че когато излезеш във вечното дерби, трябва да забравиш всичко останало и да дадеш всичко от себе си. Играчите на Левски не го направиха и загубиха", коментира Херо пред "Мач Телеграф"