Турнир: efbet Лига Стадион: "Георги Бенковски", гр. Пазарджик Зрители: 496

КРАЙ НА МАЧА!

Лудогорец се доближи на победа от титлата в efbet Лига след класика срещу Хебър

Ето как се разви двубоят

90′

4 минути продължение

78′

ГОЛ! 0:3! КРУЗ! Десет минути преди края Руан Круз все пак се разписа. Фон Витри центрира добре отдясно, Круз си спря топката на гърди и технично я прати покрай Дебърлиев.

68′

Абсолютно същото се случи и няколко секунди по-късно. Отново Руан Круз излезе сам срещу Дебърлиев, финтира го и стреля, но този вратарят успя да се изправи бързо и спаси. В случая обаче засадата беше очевидна, но пропускът на нападателя си беше фрапиращ.

63′

ГРЕДА! В 63-ата минута Руан Круз получи извеждащ пас в полето на Хебър и излезе сам срещу Дебърлиев. Бразилецът финтира вратаря, но празна врата стреля в дясната греда. Страничният съдия вдигна своя флаг за засада, но повторенията показаха, че такава по-скоро няма и ако Круз беше отбелязал, то тук голът най-вероятно щеше да бъде признат.

61′

Жълт картон за Сон.

Снимка 661978

Източник: startphoto.bg

55′

Марк-Емилио Папазов стреля опасно десет минути след почивката и предизвика първата по-сериозна намеса на Серджио Падт.

50′

Рик Джонатан получи първия жълт картон в мача.

Снимка 661987

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+3′

ПОЧИВКА!

45+2′

ШАНС ЗА ЛУДОГОРЕЦ! В последната минута на добавеното време на първото полувреме Хебър изпълни корнер, след който "орлите" откраднаха топката и направиха светкавична контраакция, при която Пьотровски даде финалния пас към Квадво Дуа. Швейцарецът остана сам срещу вратаря, но стреля право в него.

44′

Минута преди почивката Лудогорец пропусна отличен шанс да поведе с 3:0, след като Сон получи извеждащ пас в наказателното поле и подаде на празна врата на Текпетей, който обаче преплете краката си и не успя да нанесе удар. Последва добавка от Дуа, но Дебърлиев спаси. В крайна сметка се оказа, че при подаването към Сон е имало засада.

Снимка 661983

33′

В 33-та минута Лудогорец организира хубава атака по десния фланг, където Фон Витри и Текпетей направиха двойно подаване, а първият нанесе силен удар в очертанията на вратата, където обаче своето място беше заел Петър Дебърлиев.

30′

Любопитно е, че след половин час игра, домакините имат леко предимство при валдеенето на топката. Хебър: 52%, Лудогорец: 48%

Снимка 661989

19′

ГОЛ! 0:2! Текпетей! Хебър допусна втори гол в средата на първата част. Топката беше пратена по въздух в наказателното поле, където Сеско не се намеси добре с глава и тя попадна на пътя на Текпетей, който хитро чукна кълбото покрай Дебърлиев, за да отбележи втория си гол в мача.

7′

ГОЛ! 0:1! Текпетей! Гостите от Разград успяха да открият резултата в 7-ата минута, когато Аслак Фон Витри се пребори за топката в центъра на терена и подаде към Квадво Дуа. Швейцарецът напредна в полето на Хебър и центрира успоредно по земя в наказателното поле, където Текпетей беше оставен непокрит и с лекота прати топката в мрежата.

3′

Двубоят започна динамично с атаки и към двете врати, а в 3-та минута Ивайло Чочев влезе много грубо с бутоните в опрния крак на Ангел Бастунов. Драгомир Драганов остави авантаж, но след като ситуацията отмина, не показа поне жълт картон на Чочев, а не беше привикан и от колегите си във ВАР да прегледат положението за евентуално по-тежко наказание за Чочев.

Снимка 661990

1′

29 Шейх Диаманка 99 Руан Круз

Отборите на Хебър и Лудогорец излизат един срещу друг в мач от последния 30-и кръг на редовния сезон в efbet Лига. Срещата на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик започва в 17:45 часа, а главен съдия ще бъде Драгомир Драганов.

Лудогорец ще търси 13-и последователен успех в шампионата. Разградчани удариха Арда с 2:0 у дома в началото на седмицата и имат огромен аванс в битката за титлата - цели 11 точки пред втория Черно море. "Зелените" обаче няма да бъдат коронясани математически за шампиони дори при победа в Пазарджик и издънка на "моряците" срещу Пирин в първия съботен двубой, тъй като разликата ще е 14 пункта преди плейофите, където всеки от топ 6 ще изиграе по пет срещи.

Хебър е на 12-та позиция с точно 30 точки. В последните си пет мача тимът на Любослав Пенев загуби четири пъти, като стигна до победа срещу Етър с 3:0.

В предишния мач между двата отбора, който се игра на 29-и октомври, "орлите" спечелиха с 3:1 у дома. Шампионите и пазарджиклии ще се изправят един срещу друг и в полуфиналите за Sesame Купа на България, като първият мач е в Разград на 24 април, а реваншът в Пазарджик - на 2 май.

Драгомир Драганов свири ЦСКА - Ботев (Пд), Владимир Вълков ще ръководи Лудогорец - Хебър