Локомотив (Пд) приключи третия си лагер в Банско след 0:0 тази сутрин срещу ФК Банско. Преди 10 дни пловдивчани се наложиха над местния тим с 4:0, но днес продукцията и на двата тима бе повече от постна.

Мачът започна с превес на пловдивчани, създали няколко добри положения за гол. Първият точен удар обаче дойде в 19-ата минута, когато Данчо Тодоров прати топката с глава в ръцете на Янев. Малко по- късно Базил де Карвальо нахлу с финт в пеналта, но загуби контрол над топката и вместо удар реши да пада за дузпа.

Домакините затрудниха Локо (Пд) чак в 44-ата минута, но Ставрев захлупи кълбото след удара на Кьосев. През втората част мачът съвсем загуби качество. Действията на футболистите наподобяваха тренировка с много пасове около центъра, без каквато и да е идея в атакуващ план.

Двубоя в комплекс "Пири" пропусна новото попълнение на "смърфовете" Дарио Захора. Хърватинът е заминал снощи за родината си по семейни причини. Последният спаринг на Локо (Пд) преди старта на шампионата е в събота от 18,00 часа на "Лаута" срещу Любимец.

Локо (Пд): Ставрев, Родригес, Рибарски, Йошев, Венков, Витанов, Златински, Ерош, Тодоров, Карвальо, Коцев (Шеремет, Кавдански, Крачунов, Сержиньо, Даксон, Лазаров)

Банско: Янев, Тончев, Крушовски, Шопов, Топузов, Наков, Динков, Ааес, Валентинов, Калайджиев, Кьосов (Кючуков, Лечов, Слаев, Туджаров, Гълъбов, Кирилов, Ангелов)