Лийдс ще трябва да почака още, за да се завърне в елита. Йоркшърци загубиха последния си мач от редовния сезон на Чемпиъншип и завършиха на трето място в класирането, което означава, че Груев и компания ще трябва да преминат през плейофите.

Те допуснаха домакинско поражение с 1:2 от четвъртия Саутхeмптън, като двата отбора могат да се срещнат във финалния плейоф.

Българският национал Илия Груев бе титуляр за Лийдс и игра до последната минута на мача. Неговият тим стартира отлично мача, но Адам Армстронг изведе гостите напред в 18-ата минута. Домакините бързо изравниха с попадение на Жоел Пирое.

В 35-ата минута Смолбоун заби топката в мрежата за 1:2, а това се оказа и последното попадение в срещата.