Локо (Пд) продължи след истинска драма на стадион "Васил Левски". "Смърфовете" победиха с 4:3 при дузпите Локо (Сф), след като в редовните 90 минути резултата бе резултатът бе равен - 0:0. Анти-герой за тима стана Цветан Генков, който пропусна две дузпи - една в редовното време и една в продължението.

В редовните 90 минути играта бе равностойна, но и доста скучна. През първото полувреме играта бе особено скучна. В 13-ата минута Дани Кики пое топката в собствената си половина, подаде към Карвальо, който центрира в наказателното поле, където Златински се строполи, но сигнал за дузпа не последва.

До края на първата част добри ситуации пропуснаха още Самир Бенжелюн и Раймонди. За Локо (Сф) пък ситуация се откри пред Генков. Лошата новина за Димитър Васев пък бе контузията на Дерек Асамоа, който бе сменен от Преслав Йорданов.

В началото на втората част играта значително се подобри. Няклко добри ситуации имаше и пред двете врати. Най-добрата ситуация за Локо (Сф) се откри пред Цветан Генков. В 58-ата минута Цветан Генков извърши глупав фаул и се стигна до дузпа. Генков обаче я опропасти по елементарен начин, след като се пробва да копне топката ефектно покрай Лучини.

В 83-ата минута пък бе отменен гол на Локо (Пд).  Здравко Лазаров стреля от фаул и топката влетя в мрежата на Пейков, но преди това се оказва, че е играл играч на "смърфовете" с топката, който е бил в засада. С това спорно положение се сложи и точка на интересните ситуации.

В продълженията двата тима предимно гледаха да не допускат грешки и затова почти не атакуваха. При дузпите пръв зад топката застана Светослав Дяков. Той отбеляза хладнокръвно за 1:0. Бившият играч на Локо (Сф) Христо Златински обаче възстанови равенството.

Тук дойде и първият пропуск, който направи Лахчев. Здравко Лазаров изведе Локо (Пд) напред. Преслав Йорданов възстанови равенството. Последваха безгрешни изпълнения на Юнес Бенжелюн, Румен Горанов и Крачунов. При резултат 4:3 в полза на Локо (Пд) Цветан Генков се нагърби с цялата отговорност, но отново пропусна и тотално закопа отбора си, който отпадна в твърде ранна фаза на турнира. Локо (Пд) пък чака съперника си за 1/8 финалите на жребия в сряда.

ЛОКО (СФ) - ЛОКО (ПД) 0:0 (3:4 след дузпи)