Турнир: efbet Лига Стадион: "Ивайло", гр. Велико Търново Зрители:
90+6′

КРАЙ НА МАЧА!

84′

Тошев! Появилият се в игра Димо Бакалов умело намери таранът Мартин Тошев в наказателното поле, където обаче вратарят Динко Хоркаш бързо го затвори и не му позволи да отбележи.

83′

Евандро е заменен от Алфа Конате.

75′

ГРЕДА! Звездата на Локомотив (Пловдив) Джовани за малко да сложи край на интригата в срещата. Бразилецът превзе празното пространство пред себе си, отправяйки корав изстрел, ударил левия страничен стълб.

72′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)! Не! Голът е отменен поради засада!

Снимка 634157

Източник: startphoto.bg

66′

Мартин Тошев получава жълт картон.

64′

Янко Ангелов си изкара жълт картон.

57′

Пропуск! Въпреки че са с човек по-малко, съставът на Емануел Луканов пропиляха нелош шанс да възстановят паритета. Защитникът Валери Христов бе се включи в атака, извиси се над всички, нанасяйки удар, блокиран от стража Динко Хоркаш.

50′

Владеене на топката: Етър: 30%, Локомотив Пловдив: 70%

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+8′

KРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

45+7′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ)! С оглед численото си превъзходство, "черно-белите" успяха да се възползват от последната си атака за първото полувреме. Топката достигна до Димитър Илиев, а нападателят я отклони елегантно за Евандро, чийто удар разпечата вратата на Мартин Величков.

44′

Христо Иванов е заменен от Леонардо Сена.

40′

Ефе Али e официално предупреден.

32′

Жълт картон за Оливер Камдем.

28′

Николай Янков е заменен от Георги Александров.

22′

Жълтият картон е променен на червен! Централният бранител на Етър Мариян Иванов остана последен в защита, след което фаулира противников състезател. Първоначално реферът Ивайло Ненков показа картон с жълт цвят, ала асистентите му на ВАР сигнализираха, че трябва да прегледа наново съприкосновението. Когато проверката приключи, реферът реши да отстрани бранителя на "болярите".

18′

Импулс в играта на "смърфовете"! Постепенно футболистите на Александър Томаш натиснаха своя съперник и пропуснаха две добри възможности да открият резултата. Първо след добра комбинация Бабакар Дион стреля неточно от непосредствена близост, а в следващата атака капитанът Димитър Илиев също не съумя да се разпише.

5′

Вдъхновен старт за домакините! "Болярите" изглежда не са респектирани от фамозната форма на днешния си опонентъ, тъй като още в първите минути на мача осъществиха опасна атака, при която Кольо Станев излезе на стрелкова позиция, но ударът му премина встрани от вратата.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

22. Мартин Величков (в) 23. Динко Хоркаш (в)
Емануел Луканов Александър Томаш
1. Ангел Мартинов (в) 81. Кристиан Томов (в)
10. Ловре Кнежевич 99. Леонардо Сена

Етър посреща Локомотив (Пловдив) в двубой от деветия кръг на efbet Лига. Двата състава влизат в срещата на стадион "Ивайло" от съвсем различна позиция - при победа в старопрестолния град "смърфовете" ще се върнат на първото място в класирането. "Виолетовите" пък ще търсят точки, с които да мръднат от дъното на класирането.

Локомотив вече подобри клубня рекорд за най-много поредни победи, след като в миналия кръг при успеха над Крумовград, "смърфовете" записаха седми пореден успехи и в старата столица ще търсят удължаване на победната си серия.

"Болярите" записват труден сезон, което се очакваше на фона на разликата между efbet Лига и Втора лига. Етър се намира на предпоследното място, като едва преди две седмици момчетата на Луканов записаха своя първи успех в групата - 3:1 над Локомотив (София).

Първият съдийски сигнал на срещата във Велико Търново е в 17:45 часа.

Играчи на Локомотив (Пловдив) се включват в инициатитавата "Нощ на ангелите"