Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители:
90+9′

КРАЙ НА СРЕЩАТА!

90+5′

Червен картон за Матиас Тисера! Резервният нападател на Лудогорец влезе в пререкание с привържениците на Черно море, което създаде напрежение преди в края на двубоя. Реферът Радослав Гидженов имаше отличен поглед на събитията и изгони аржентинеца.

90+1′

Червен картон за Игор Пластун! Защитникът на Лудогорец постъпи безрасъдно, фаулирайки футболист на "моряците". Главният съдия Радослав Гидженов получи сигнал да прегледа ситуацията на ВАР. Когато проверката приключи, арбитърът се увери, че трябва да покаже червен картон на бранителя.

89′

Алекс Фернандес е заменен от Николай Златев.

82′

Жълт картон за Кирил Десподов.

Снимка 630669

Източник: startphoto.bg

81′

Жълт картон за Виктор Попов.

79′

Шанс за Черно море! "Моряците" пропуснаха отлична възможност да прекършат амбициите на Лудогорец в този мач. Халфът Алекс Фернандес с гениален финт преодоля съперник, намерия своя съотборник Матеус Ферейра, ала ударът му бе париран от Симон Слуга.

71′

Александър Василев е заменен от Eдгар Пашеко.

70′

Кирил Десподов влиза в игра на мястото на Бернард Текпетей.

65′

Жълт картон за Цветомир Панов.

63′

Кайо Видал е заменен от Рик Джонатан.

63′

Доминик Янков отстъпва мястото си на Спас Делев.

61′

Претенции за дузпа от страна на "моряците", които остават неудовлетворени от рефера Радослав Гидженов.

56′

ГООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Пресата на "моряците" очевидно създава затруднения на Лудогорец в изнасянето на топката. След напористи действия от страна на капитана Васил Панайотов, топката достигна на левия фланг до Цветомир Панов, след което крайният бранител с мощен изстрел реализира красиво попадение за 1:0.

53′

Атанас Илиев е заменен от Матеус Машадо.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

КРАЙ НА ПОЛУВРЕМЕТО!

37′

Жълт картон за Атанас Илиев.

Снимка 630670

34′

Марсел Хайстер си изкара жълт картон.

30′

Владеене на топката: Черно Море: 27%, Лудогорец: 73%

20′

Руан Филипе! Играчите на разградчани демонстрираха добър синхрон. Отново Бърнард Текпетей центрира от фаул в наказателното поле на Черно море, където Руан Фелипе стигна до топката, ала ударът му се оказа неточен.

12′

Сула! Черно море също пропусна добра възможност да поведе в двубоя. Атакуващият Мазир Сула бе изведен на стрелкова позиция, но ударът, който отправи, премина встрани от вратата на Слуга.

9′

Шанс за Лудогорец! "Орлите" започнаха вдъхновено двубо, като Бърнард Текпетей можеше да изведе разградчани напред в резултата. Ганаецът изпълни пряк свободен удар, топката рикошира коварно в играч на "моряците", което затрудни Иван Дюлгеров, но стражът на домакините се намеси брилянтно, за да предотврати попадение във вратата си.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 630672

25. Иван Дюлгеров (в) 12. Симон Слуга (в)
Илиан Илиев Ивайло Петев
84. Християн Славков (в) 1. Серджио Падт (в)
35. Арлинд Дакай 90. Спас Делев

Черно море и Лудогорец ще премерят сили в най-интересната среща от програмата на efbet Лига за последния ден от седмицата. Съперничеството на стадион "Тича" е с начален час 21:15.

Лудогорец пожела още един основен футболист на Левски

Петрис отказва да подпише нов договор с клуба

Двата отбора влизат в срещата в отлично настроение. "Моряците" все още нямат загуба от началото на сезона и преди началото на този кръг деляха първото място с Локомотив (Пд), но след петъчния успех на "черно-белите" тимът на Илиан Илиев е втори във временното класиране с актив от 13 точки.

Варненци стартираха кампанията с равенство срещу Арда (3:3), след което записаха четири поредни победи. Последната беше постигната по категоричен начин - при гостуването в "Овча купел" с 5:1.

Тодор Неделев се завръща в Ботев (Пловдив)?

Новината идва от Разград

Със същия резултат пък Лудогорец разгроми Астана в третия квалификационен кръг на Лига Европа и си осигури среща с нидерландския гранд Аякс на прага на груповата фаза на втория по сила европейски клубен турнир. "Орлите" заличиха пасива си от първия мач срещу шампиона на Казахстан и демонстрираха по-висока класа в реванша и с общ резултат 6:3 продължиха напред в надпреварата.

Във вътрешното първенство разградчани започнаха сезона по ужасяващ начин, след като допуснаха загуба с 1:3 от новака Крумовград. След това обаче футболистите на Ивайло Петев показаха истинското си лице и наредиха три последователни победи, в които отбелязаха цели 13 гола и не допуснаха нито един. "Зелените" се наложиха над Етър (5:0), Ботев Враца (5:0) и ЦСКА - (3:0).

Черно море се надява днес да прекъсне кошмарната си шампионатна серия срещу Лудогорец. "Моряците" имат осем поредни загуби срещу шампионите, а в последните 11 двубоя помежду им са записали 10 поражения и едно равенство. От началото на кампанията играчите на Илиев показват постоянство, а със сигурност впечатление с представянето си прави Матеус Машадо, който е и голмайсторът на тима до момента.

Илиан Илиев: В Лудогорец знаят, че срещу нас ги очаква труден мач

Наставникът на Черно море Илиан Илиев се превръща във феномен за българския футбол

През седмицата варненци преподписаха с един от най-перспективните си юноши - централният защитник Росен Стефанов, а капитанът Даниел Димов ще пропусне днешната среща заради контузия.

Ивайло Петев няма да може да разчита на Ноа Сонко Сундберг, който си изкара червен картон срещу ЦСКА и получи наказание от два мача. Възможно е наставникът на "орлите" да направи някои рокади с цел да съхрани силите на част от титулярите за предстоящия важен сблъсък с Аякс идния четвъртък.

Главен съдия на срещата е Радослав Гидженов, с помощници Йордан Петров и Георги Стамболджиев. С ВАР ще се занимават Георги Кабаков и Мартин Маргаритов. Делегат на БФС е Костадин Костадинов, а работата на реферите зорко ще следи Георги Нарлев.

Тодор Марев: Черно море може да прекъсне черната серия срещу Лудогорец