Турнир: efbet Лига Стадион: "Тича", гр. Варна Зрители: 5000

90′

Три минути добавено време.

86′

ГООООООООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! МАЗИР СУЛА!

Варненци си осигуриха победата в срещата след великолепен самостоятелен пробив на Мазир Сула, който премина покрай няколко защитници на Крумовград и с прецизен удар от границата на наказателното поле направи безпомощен Благой Макенджиев.

84′

Вратарят на домакините Иван Дюлгеров, чийто договор с Черно море изтече и той ще напусне отбора след края на сезона, отстъпи мястото си на Християн Славков. При излизането си от терена той бе изпратен с бурни аплодисменти и скандирания от феновете по трибуните, а също така бе поздравен и от своите съотборници.

80′

ГОООООООООООООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ДАНИЕЛ МАРТИН!

"Моряците" стигнаха до второ попадение десетина минути пред края на редовното време. Цветомир Панов центрира отлично в наказателното поле, където Даниел Мартин с безпощаден удар с глава изпрати топката неспасяемо във вратата на гостите!

79′

Официално предупреждение за Жак Пехливанов, който спря бърза атака на домакините.

76′

Гостите отговориха подобаващо и още в ответната атака Александър Колев отправи мощен шут с левия крак по диагонала, но Иван Дюлгеров успя да спаси.

75′

Владко Дробаров се бе включил в атака и засече с глава подаване на Дани Мартин, но ударът му мина на сантиметри покрай вратата на Крумовград!

72′

Васил Панайтов изведе хитро Илиан Илиев, между двама защитници на гостите, но ударът на играча на "моряците" бе спасен от вратаря Благой Макенджиев.

63′

Гостите бяха близо до това отново до поведат в резултата, след като Клайдер Машедо центрира в пеналта, където защитниците на "моряците" оставиха Калоян Пехливанов абсолютно непокрит, но неговия удар с глава премина встрани от вратата.

55′

Футболистите на Крумовград загубиха топката в близост до наказтелното си поле, Николай Златев опита технчен удар по диагонала, но не намери очертанията на вратата.

52′

Мощно пирошоу на привържениците на Черно море прекъсна мача за около една минута.

45′

Второто полувреме започна!

45+1′

Край на първата част!

45′

Една минута добавено време.

45′

Първи жълт картон в мача. Получи го Илиан Илиев за непозволени действия срещу Ренан.

41′

Принудителна смяна в състава на Крумовград. Лукас Сантана отстъпи мястото си на терена на Китан Василев.

34′

ГООООООООООООЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! ВАСИЛ ПАНАЙОТОВ!

Мазир Сула намери Васил Панайотов, който отправи мощен удар от границата на наказателното поле, топката се отби в тялото на Матей Шимич и се спря в мрежата на пазената от Благой Макенджиев врата.

21′

ГОООЛ ЗА КРУМОВГРАД! АЛЕКСАНДЪР КОЛЕВ!

Съставът воден от Станислав Генчев първи стигна до попадение, след като Вячеслав Велев центрира отляво и голмайсторът на гостите Александър Колев елегантно се освободи от защитник на Черно море и с премерен удар не остави шансове на Иван Дюлгеров.

20′

Футболистите на Черно море имаха претенции за дузпа, като след центриране към Атанас Илиев топката срещна ръката на футболист на Крумовград, но съдията Денислав Сталев не уважи техните искания.

9′

Жак Пехливанов намери отлично Алекс Колев, който веднага стреля, но защитник на Черно море се намеси по най-добрия начин и успя да блокира удара на играча на Крумовград.

2′

"Моряците" можеха рано-рано да открият резултата. Мазир Сула получи топката отдясно, финтира двама бранители на Крумовград и намери Атанас Илиев около точката за изпълнение на дузпа, но ударът на нападателя бе спасен от вратаря на гостите Благой Макенджиев.

1′

Двубоят на стадион "Тича" във Варна започна!

5 Пабло Гарсия

Вицешампионът Черно море излиза срещу Крумовград в последен двубой и за двата отбора от плейофите на Първата шестица в efbet Лига за сезон 2023/2024. Срещата на стадион "Тича" във Варна стартира в 18:30 часа.

И двата тима може да са повече от щастливи със своите сезони, а за финал следва един протоколен финален мач.

Привържениците на Черно море с шествие преди мача срещу Крумовград

"Моряците" готвят футболен празник във Варна

"Моряците" постигн аха голямата си цел в изминалия кръг, когато надвиха ЦСКА в София, с което си осигуриха сребърните медали в първенството за първи през този век, а в същото време си спечелиха и първи мачове в Европа от 2016-а година.

Варненци ще стартират като непоставен от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите.

Тимът на Илиан Илиев е на прага на още едно забележително постижение, тъй като е най-силният домакин в първенството - 49 спечелени точки от 51 възможни. Така, Черно море е на крачка от това да завърши цял един сезон без поражение и у дома, ако удържи един от хитовете на кампанията Крумовград.