Бирсент Карагарен изкачи "смърфовете" до второто място във временното класиране

Милош Петрович влиза като смяна на Георги Каракашев.

90+1′

Бирсент Карагарен, героят в мача, бива заменен от Александър Василев.

88′

Мирослав Маринов е последната надежда на Ботев (Вр) за промяна на негативния резултат.

87′
Снимка 582583

86′

Преслав Боруков ще бъде заменен от опитния Ивайло Димитров.

84′

ЕВАНДРО! Локомотив пропиля изгодна възможност да затвори мача в 84-ата минута, след като чудесна размяна на пасове осъществиха Илиев и Каракашев. Последният продължи за Евандро, който от няма и пет метра не уцели вратата..

81′

Промяна в редиците на Ботев (Вр). Мартин Атанасов заменя Чавдар Ивайлов.

80′
Снимка 582582

79′

Стефан Гаврилов задържа в гръб Каракашев и получава картон.

78′

В 78-ата минута резервата Евандро реши бързо да направи впечатление в срещата, след като пробва да прехвърли Краси Костов с удар зад центъра. Изпълнението на бразилеца си струваше, но му липсваше още малко точност.

71′

ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! БИРСЕНТ КАРАГАРЕН! 0:1! Ключовият момент в мача настъпи в 71-ата минута. Локомотив най-сетне материализира численото си превъзходство и с гол. Луис Фелипе от Ботев не се намеси никак умело при центриране на Матеус. Така топката отиде до непокрития Карагарен. Биската нагласи кълбото на по-силния си крак и в близкия ъгъл на Костов направи 0:1.

69′

Евандро се появява в игра за Локомотив (Пд). Напуска Бабакар Дион.

68′

БРАЯН ПЕРЕА! Врачани за пореден път доказаха, че в този мач търсят трите точки, независимо от затрудняващите ги фактори. В 68-ата минута индивидуалната класа на Браян Переа можеше да даде резултат, ала изстрелът му отблизо беше блокиран от Илко Пиргов.

Снимка 582581

63′

ИЛИЕВ! Селекцията на Александър Томаш продължи да пропилява изгодно възможности в своя полза. В 63-ата Матеус видя отлично пространството, където да центрира за Митко Илиев. Лидерът на Локо изпревари персоналния си пазач и насочи с глава, но така и не намери мрежата на врачани.

56′

Мартин Паскалев е поредният футболист в мача, който получава жълт картон.

Снимка 582580

49′

БОРУКОВ! Второто полувреме можеше да стартира с гол за Локомотив (Пд). Бирсент Карагарен изведе Боруков сам срещу вратаря на Ботев (Вр), но капитанът на домакините се намеси решително с цената на кратка контузия.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Дебютиращият с екипа на "смърфовете" Матеус да Силва можеше да ознаменува първия си мач за Локо с гол в 44-ата. Бразилецът се оказа най-съобразителен след корнер, но насочената от него топка мина покрай лявата греда на Пиргов.

40′
Снимка 582573

38′

Тежки минути за Илко Пиргов. В 38-ата опитният вратар трябваше да се намеса при коварно центриране на Да Силва, което без малко не посети близкия му ъгъл. Преди това Дани Генов го постави под напрежение с изстрел от границата на наказателното поле.

35′

Жан-Пиер да Силва е поредният футболист  с жълт картон.

34′

Йосип Томашевич се присъединява към списъка с имащи жълт картон в мача.

32′

Макар и с човек по-малко, от Ботев (Враца) не се притесниха да търсят попадението. В 32-ата минута много остро центриране от фланга беше на стотни от това да бъде засечено от Браян Переа. В крайна сметка Райън Бидунга пое риск и изчисти малко над горната греда на своята врата.

Снимка 582572

30′

Чавдар Ивайлов получава поредния си жълт картон в професионалния футбол.

22′
Снимка 582571

19′

Превърналият се в омразна персона за врачанските фенове - Райън Бидунга, отново си навлече гнева на трибуните, спирайки непозволено откъсващия се Дани Генов. За това си свое действие обаче получи само жълт картон. При изстрела от фаул Чавдар Ивайлов отправи достоен шут, който нямаше необходимата точност.

14′

ШАНС ЗА ЛОКОМОТИВ! Силният вятър задуха в полза на Локо в 14-ата минута, когато като по чудо резултатът остана непроменен. Матеус да Силва центрира от фланга, а лошите атмосферни условия затрудниха максимално Краси Костов. Капитанът на Ботев (Враца) с мъка изби топката, а след това направи решителна намеса при опита за добавка на Преслав Боруков. Последва меле, при което изстрел отправи и Митко Илиев, ала на голлинията беше застанал Мартин Кавдански, който изчисти с глава.

Снимка 582570

12′

Видимо изнервен от предходните събития Луис Фелипе получава жълт картон.

10′

ДИРЕКТЕН ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ХРИСТОВ! Екшънът във Враца взе връх още в 10-ата минута, когато опитният Венци Христов беше изгонен с директен червен картон. Нападателят имаше закачка с вражеския бранител Райън Бидунга. №91 се поддаде на провокацията и удари конгоанеца с глава. Всичко това не остана незабелязано от съдийската бригада и стрелецът без време се прибра на сухо в съблекалнята.

Снимка 582574

8′

КАРАГАРЕН! Въпреки мъките, с които се организираха атаки, Локомотив можеше да открие резултата в осмата минута. Бирсен Карагарен получи пас на границата на наказателното поле, а техничният му удар мина малко над горната греда.

2′

Началото на двубоя не бе по вкуса на никой от замесените в днешния футболен мач. Малко преди първия съдийски сигнал на Красен Георгиев, проливен дъжд се изсипа над Враца в комбинация с ураганен вятър. Лошите условия за игра лимитираха до минимум интересните моменти, а тежките единоборства се превърнаха в обичайно повтарящо се действие.

1′