Ботев (Враца) постигна третата си победа от началото на сезона, след като у дома се наложи с минималното 1:0 над гостуващия Берое. И двата тима бяха с дебютиращи старши-треньори в лицето на Христо Янев и Хосе Ачиари, като в крайна сметка радостта беше за българския специалист.

Единственото попадение в срещата отбеляза капитанът на врачани Даниел Генов, който в началото на второто полувреме се възползва от груба грешка на съперниковата отбрана. В 84-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като Франко Минго бе изгонен с директен червен картон.

Снимка 634943

Необходимо е да отбележим, че в този мач заралии стартираха без нито един българин в своя състав, а на терена не се появиха и единствените двама, които бяха на резервната скамейка на старзагорци.

С победата си Ботев (Враца) вече е на 13-та позиция с 9 точки, докато пропадането на Берое продължава и "зелено-белите" със сигурност ще изгубят своето шесто място след изиграването на 10-ия кръг в елита.

Снимка 634942

От първия съдийски сигнал сериозно впечатление направи решението на гостите, които навръх Деня на Независимостта, решиха да излязат с 11 чуждестранни футболисти. Тревожното допълнение идваше от факта, че на резервната скамейка бяха едва двама наши сънародници. Иначе Ботев (Враца) стартира мача с идея по-голяма активност, което си беше нещо съвсем очаквано с оглед треньорския дебют на Христо Янев.

Ботев (Враца) - Берое 1:0 (Развой на срещата по минути)

Попадението отбеляза Даниел Генов

Първата по-добра възможност за "зелените" дойде в седмата минута, когато клубът от Северозапад изпълни заучено статично положение, извело Стефан Велев на стрелкова позиция. Изстрелът му обаче премина малко над горната греда.

Берое спокойно можеше да открие резултата в 13-ата минута. Тогава завърналият се сред титулярите Вини Трибуле пусна перфектен извеждащ пас за Майк Севайос, но нападателят старозагорци не успя да намери далечния ъгъл на матирания в тази ситуация Федерико Рубио.

Мирослав Маринов напредна по дясното крило на нападението на домакините в 20-ата минута и сви топката за Даниел Генов. Преди това обаче Франческо Селесте направи шпагат, а топката тръгна към собствената му врата. Родриго Ачинели обаче внимаваше и улови топката.

Снимка 634941

Берое пропиля най-чистото голово положение за първата част в 33-ата минута. Тогава Франческо Селест отправи изстрел, който поради неточността си се превърна в страхотен пас за Вини Трибуле. Нападателят не очакваше подобен развой на събитията, а ударът му премина високо над напречната греда.

Отговорът на Ботев (Враца) не закъсня и в ответната атака Браян Мендоса демонстрира отличен тайминг с нахлуването си от фланга към наказателното поле на Берое. Последвалият му силен диагонален шут обаче се оказа изключително разочароващ.

Снимка 634940

Подновяването на играта донесе безмерна радост за домакините от Ботев (Враца). Дълга топка в половината на Берое доведе до огромно неразбирателство между защитника Лучано Скуадроне и вратаря Родриго Ачинели. От него се възползва опитният Дани Генов, за който беше детска игра да реализира в мрежата на заралии.

В заключителните минути Берое опита да се пребори за точката, но вместо това дръпна сериозно ръчната спирачка на своите изяви заради директния червен картон на Франко Минго. Латиноамериканецът изгуби топката от Марко Мажуга, а бе последен в отбрана, което логично го принуди и да извърши злощастното за неговата футболна съдба нарушение.

В следващия кръг Ботев (Враца) има трудна визита на Хебър. Берое приема у дома ФК ЦСКА 1948.