Ботев (Вр) победи с 2:1 Спартак (Плевен) в последната си контрола. Преди проверката бяха представени 20-те футболисти, които ще защитават цветовете на врачанския клуб през есенния полусезон в „Б" група, както и треньорският щаб начело с Викторио Павлов, предаде "Конкурент".

Домакините започнаха срещата малко по-активно, но постепенно плевенчани изравниха играта. В 22-та мин. Румен Рангелов се размина с топката във вратарското поле след центриране отдясно. В средата на двете полувремена главният рефер Илиян Маринов спря за по минута играта, за да пийнат футболистите вода. Арбитърът и помощниците му Светлин Иванов и Стоян Стоянов нямаха проблеми с ръководенето на мача. В 23-та мин. Цветомир Валериев открадна върната към стража на Спартак топка и подаде към Рангелов, но Петър Стоянов блокира шута му

. В 28-та мин. плевенчани отправиха първия си удар към вратата на Ботев. Любомир Тодоров стреля слабо по земята и Левашки улови. В 49-та мин. голкипърът на домакините изби шута на останалия сам срещу него Стефан Христов. В 53-та мин. Павел Петков отдясно намери Емануил Борисов, чийто удар с глава срещна сглобката. Калоян Цветков откри резултата в 64-та мин., засичайки центриране от корнер на Валериев. Три минути по-късно левият страничен стълб помогна на Станислав Антонов при удар от дузпата на Петков. В 71-та мин.

Тихомир Найденов покачи на 2:0 след като напредна през центъра, преодолявайки двама бранители и стража на Спартак. Минута по-късно Стефан Христов стреля опасно, но топката мина покрай вратата на Ботев. В 75-та мин. под рамката на врачани се появи италианецът Анджело Монтенегро. Две минути по-късно той бе преодолян за 2:1. Любомир Тодоров центрира от корнер, а извисилият се над всички Кристиян Григоров насочи топката с глава в мрежата на домакините. В 80-та мин. Тодоров пропусна да изравни, стреляйки в гредата, а при добавката Стефан Христов не улучи вратата.