В третата си контрола от зимната подготовка Берое постигна трета поредна победа. "Заралии" се наложиха с 3:0 над Любимец 2007 (Любимец).

И трите попадения паднаха след почивката. Венцислав Христов откри резултата в 55-ата минута, а Симен Мечев покачи на 2:0 в 69-ата минута. Крайният резултат оформи Дончо Атанасов в 86-ата минута на мача.

Във втората минута Венцислав Христов стреля отлично от около 20 метра, но Диян Вълков успя да избие. Дошлият на проби Игор Джоман стреля в 12-ата минута по земя, но топката попадна право в ръцете на Диян Вълков. Четири минути по-късно, след добра комбинация между Венцислав Христов и Дончо Атанасов, последният бе намерен на удобна позиция - той стреля към вратата, но топката мина покрай рамката. В 18-ата минута Венцислав Христов получи изненадващо за самия себе си топката пред наказателното поле и стреля, но топката излезе в аут. 11 минути по-късно бившият играч на Берое Антон Огнянов получи топката на 23 метра от вратата и стреля добре от дистанция, но кълбото мина покрай рамката. В 33-ата минута при опасна атака за Берое, топката попадна към Тодор Христов, който навлезе в наказателното поле и пробва удар, но той бе блокиран от защитник на гостите. Многоходова комбинация на Мартин Райнов и Тодор Христов в 35-ата минута завърши с удар на първия. Топката обаче попада в ръцете на Диян Вълков.

След почивката Берое бе по-активния тим. В 54-ата минута Венцислав Христов се разписа за 1:0. Атанас Зехиров подаде към Венцислав Христов, който на около 3-4 метра от наказателното поле овладя, след това напредна и навлезе в наказателното поле на Любимец, като имаше срещу него двама играчи на Любимец, които обаче не го пресрещнаха и той с добър удар прати топката под напречната греда. Второто попадение за Берое дойде в 69-ата минута, когато Симеон Мечев стреля от границата на наказателното поле на Любимец и прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 2:0. В 76-ата минута Тодор Христов отправи хубав диагонален удар, но топката не попадна в целта, след като Рашков изби акробатично в корнер. Четири минути преди края на редовното време резултатът стана 3:0. Дончо Атанасов се разписа след центриране от корнер на Тодор Христов, при което Иво Иванов свали топката с глава. В 88-ата минута Иво Иванов навлезе в наказателното поле и пробва удар, но той бе неуспешен.