Берое се наложи с класическото 3:0 над Спартак (Пловдив) в първата си контрола от началото на годината. Двубоят се игра на стадион "Локомотив" в Стара Загора, а домакините нанесоха тежкия си удар в мача преди почивката, когато вкараха два гола.

Първият гол за Берое за годината отбеляза Владислав Златинов. Нападателят се разписа в 22-ата минута, след като се разходи из защитата на "гладиаторите".

Секунди по-късно беройци вкараха нов гол. Тодор Христов центрира към Георги Божанов, който с удар от въздуха не остави шанс на стража на гостите Здравков.

По-активната игра на Берое продължи и в първите минути на втората част. В 54-ата минута Иво Гюров направи резултата класически, след като с глава засече центриране от десния фланг.

Следващата контрола на Берое е в петък срещу тима на Добруджа.