Нуно Мендеш отправи изстрел от чиста позиция към вратата на французите, но Майк Менян спаси!

Брилянтен шанс за Португалия! Жоао Феликс засече с глава центриране на Франсиско Консейсао, но кълбото се оплете във външната страна на мрежата.

105′

Първото продължение завърши! Голове отново не паднаха!

Снимка 673381

93′

Роналдо имаше страхотна възможност да атакува вратата на Коща. Той получи топката на отлична позиция, но я прати високо над вратата.

90′

Начало на първото продължение!

90+4′

Двата отбора не успяха да си отбележат гол. Това означава, че ще гледаме продължения!

90+3′

Килиан Мбапе стреля от границата на наказателното поле, но Коща се справи страхотно и отново улови без особени проблеми.

87′

Франция отново успя да организира добра атака, в която Н'Голо Канте шутира от дистанция, но Коща улови.

74′

Усман Дембеле опита да преодолее вратаря Коща, но кълбото премина на сантиметри от вратата.

70′

Отново "петлите" имаха шанс да се разпишат. Топката се озова в Камавинга след рикошет, но неговия изстрел също бе неточен.

66′

Беше ред на Франция да направи опасна атака. Коло Муани стреля от наказателното поле, но неточно.

Снимка 673378

63′

Леао проби и подаде пас към Витиня, който не се поколеба и прати топката към вратата на французите. Менян обаче успя да се справи и с тази опасна атака. След спасяването Кристиано Роналдо опита късмета си, но също не можа да преодолее Менян.

61′

Португалия получи уникален шанс да се разпише! Жоао Кансело успя да изведе по чудесен начин Бруно Фернандеш, който шутира, но Майк Менян се намеси ключово и спаси.

49′

Килан Мбапе отправи точен изстрел към вратата на португалците, но Коща улови без проблем.

45′

Второто полувреме стартира!

45′

Без добавено време! Първото полувреме приключи!

Снимка 673376

42′

Бруно Фернандеш изпълни пряк свободен удар, но прати топката над вратата.

20′

Темпото на игра се вдига! Този път французите отговориха. Тео Ернандес отправи страхотен удар от дистанция, но Диого Коща със завиден рефлекс изби.

16′

Най-накрая видяхме първи удар в срещата. Той идва в 16-ата минута, а авторът му е Бруно Фернандеш, който шутира от далечно разстояние, но топката рикошира и излезе в корнер.

15′

Изминаха първите 15-тина минути от двубоя. Това, което прави впечатление е, че играта е изключително равностойна и все още не се е достигнало до опасна ситуация пред нито една от вратите.

1′

26. Франсиско Консейсао

Петъчната вечер се очертава чудесна за всеки един футболен фен. Вторият четвъртфинал от Евро 2024 противопоставя Португалия и Франция, като двата отбора вече ще знаят своя съперник в следващата фаза. Това ще е Германия или Испания.

Двубоят ще се играе в Хамбург и е с начален час 22:00. Рефер на мача ще бъде англичанинът Майкъл Оливър.

Страшна драма! Португалия изстрада победата си и се класира за четвъртфиналите на Евро 2024 след дузпи

Вижте повече

Двата отбора са от тези, от които определено се очакваше повече като игра и създадени положения. На подобно първенство единственото важно са резултатите, но Португалия не успя да се разпише в редовното време на две поредни срещи, а Франция все още няма отбелязан гол от игра - два автогола и попадение от дузпа.

Последната среща между двата отбора бе на предишното Европейско първенство. Двата отбора завършиха 2:2 в груповата фаза, но три от попаденията паднаха от дузпи. През 2016 година португалците печелят финала именно срещу този противник след продължения, като това е и единствената им победа в съперничеството.

Франция - Белгия 1:0 в осминафинал от Евро 2024