Отборът на Берое победи Арда с 1:0 у дома в мач от втория кръг на efbet Лига. Двата тима изиграха добър двубой, а вратарят на старозагорци се превърна в герой с добрите си намеси.

Единственото попадение в мача отбеляза Вини Трибуле още в 8-ата минута на срещата.

Берое - Арда 1:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата в Стара Загора започва в 21:15ч.

Берое поведе в резултата още в 8-ата минута на срещата. Вини Трибуле напредна на скорост в половината на Арда, стигна до наказателното поле на гостите и отправи удар, който срещна тялото на Мартин Стойчев, с което заблуди Анатоли Господинов и спря в мрежата му.

Гостите от Кърджали стигнаха до попадение в 14-ата минута чрез Станислав Иванов, но то бе отменено поради засада. Бившият футболист на Левски бе изведен от Преслав Боруков сам срещу Родриго Ачинели и го преодоля.

Последваха нови възможности за гостите, които бяха пропилени от Иванов, Тунгара и Омар Сако.

В първата минута от добавеното време Арда записа пореден пропуск, като този път Преслав Боруков не бе точен от непосредствена близост.

Веднага след подновяването на играта Светослав Ковачев отправи силен удар, но Ачинели спаси. В 57-ата минута Майк Севайос пропусна отлична възможност за Берое. Той шутира силно, но топката се отби от левия страничен стълб на Господинов и излезе в аут.

В ответната атака Тунгара прати топката в мрежата на домакините, но отново гол на Арда бе отменен поради засада.

До края на срещата футболистите от Кърджали държаха инициативата и създадоха куп положения. Най-добрата възможност дойде в допълнителното време на двубоя, когато Тунгара намери Боруков в наказателното поле на Берое, но защитник се намеси решително.