Арда победи Берое с 3:1

Историческа първа победа за Арда в елита, резерва повали Берое на "Лаута"

Илиша Сам донесе трите точки на тима от Кърджали

90+3′

ГООООООЛ ЗА АРДА. Илиша Сам вкара втория си гол в мача! Израелският нападател получи отлично диагонално подаване от Гаич, който преодоля Алкан и Василев и със силен удар вкара за 3:1.

90′

Жълт картон за Василев.

89′

ГООООООООООООЛ ЗА АРДА!!! Илиша Сам се разписа. Арда организира многоходова атака. Топката стигна отдясно до Деян Лозен, който центрира в наказателното поле. Василев опита техничен удар, който не се получи. Топката стигна до Сам, който насочи топката във вратата, а кълбото с помощта на гредата се оплете в мрежата.

85′

Меледже влиза на мястото на Охене.

84′

Крумов заменя Стоев.

83′

Коконов получи топката в наказателното поле, нагласи си кълбото за удар, но бе затворен от Охене и топката излезе в корнер.

80′

Нов пропуск на Камбуров!!! Бригидо направи отличен пробив отляво, справи се с Глишик и Коконов и намери Камбуров на дузпата, но ударът на нападателя бе неточен.

78′

Жълт картон за Бригидо.

77′

Пропуск на Камбуров!!! Бригидо пусна отличен извеждащ пас към нападателя, който останал сам срещу Караджов стреля право във вратаря.

73′

Сам заменя Аморим.

71′

Разочароващ удар на Коконов от пряк свободен удар. Топката мина високо над вратата на Перниш.

70′

Жълт картон за Желев.

69′

Йосипович е заменен от Камбуров.

66′

Ненов влиза на мястото на Минчев.

61′

Коконов влиза на мястото на Бенгюзов.

59′

Атанас Кръстев получи топката отдясно, финтира противников играч и нанесе удар, който не представялваше трудност за Перниш.

50′

Пропуск на Бригидо!!! Пас от половината на Берое изведе Бригидо сам срещу Караджов. Офанзивният футболист бе задържат от Кръстев, но въпреки това опита да нанесе удар, който премина покрай вратата на Арда.

45′

Начало на второто полувреме.

45+2′

Край на първата част.

42′

Жълт картон за Берое.

40′

Втори жълт картон за Баранов.

38′

Жълт картон за треньора на Арда Стамен Белчев.

33′

ГООООЛ ЗА АРДА!!! Румян Ховсепян вкара историческия първи гол за тима от Кърджали в елита. Символичните домакини организираха отлична атака. Аморим намери с хубав пас Кръстев отдясно, а защитникът пусна към оставения сам арменски национал, който с удар от движение вкара за 1:1.

24′

Жълт картон за Баранов.

21′

Ховсепян напредна отляво до аутлинията, справи се с двама играчи на Берое и потърси връхлитащия Бенгюзов, който обаче не успя да нанесе добър завършващ удар и топката срещна тялото на футболист на гостите.

19′

Минчев проби през центъра и опита опасен остър удар, който мина над вратата на Караджов.

18′

Йосипович пое топката с гръб в наказателното поле. Нападателят бе добре затворен от Кръстев и Стоев и опита удар от малък ъгъл, който излезе в аут.

14′

ГОООООЛ ЗА БЕРОЕ!!! Зоран Йосипович се разписа. Берое организира добра атака отляво. Топката стигна до Василев, който с чудесно центриране, което не бе добре преценено от Гаич, намери швейцарския нападател и Йосипович нямаше проблем да вкара за 0:1.

10′

Равностойно начало на срещата, головите положения липсват.

3′

Бенгюзов опита удар от въздуха след многоходова комбинация на Арда, но топката бе блокирана от играч на гостите.

1′

9. Марчев 94. Ненов

Вторият мач от днешната програма на еfbet Лига ще противопостави Арда и Берое. Двата тима ще излязат един срещу друг в 21:00 на стадион "Лаута" в Пловдив. Стадионът на кърджалийци все още не е готов да покрие всички изисквания на БФС.

До момента новакът в елита от Кърджали записа две точки от два мача. Момчетата на Стамен Белчев започнаха сезона с нулево равенство срещу в Ботев в мач, прекъсван заради дъжд и доиграван на следващия ден. Във втори кръг те се изправиха срещу другия дебютант - Царско село. Срещата отново завърши 0:0. Днес кърджалийци ще търсят първото си попадение в елита, както и първите си три точки.

Арда чака футболист на Левски, защитник отказал да премине в Кърджали

Старши треньорът на сините Петър Хубчев нямал против да даде играча под наем

От своя страна Берое има точка повече. "Зелените" стартираха с убедителна победа с 3:1 над Ботев във Враца. В следващия кръг обаче не успяха да се противопоставят на Лудогорец у дома и загубиха с 2:4. За тях победата срещу Арда е задължителна, ако искат да се намесят в борбата за Лига Европа в края на сезона.

Проблемът пред Александър Томаш е контузията на Педро Еуженио. Португалецът вкара първото попадение срещу Ботев и след това получи разтежение. Очаква се отново на върха на атаката да започне Зоран Йосипович, а не легендата Мартин Камбуров.

Йосипович: Мартин Камбуров е легенда, не мога да се конкурирам с него

"Имаме доста добри играчи, но понякога печелиш, понякога губиш"