Арда постигна историческа първа победа в efbet Лига. Новакът в елита се наложи с 3:1 над Берое в мач от 3-ия кръг на първенството, игран на "Лаута" в Пловдив. В герой за кърджалийци се превърна Илиша Сам, който вкара два гола в последните минути на срещата. Преди това Зоран Йосипович откри резултата в 14-ата минута, Румян Ховсепян изравни в 33-ата минута.

Така Арда събра 5 точки, докато старозагорци са с две поредни поражение и имат 3 пункта.

Арда - Берое 3:1

Арда - Берое 3:1, втори гол на Сам

Двамата треньори са се срещали 4 пъти - предимството е на страната на Стамен Белчев

Берое излезе напред в резултата при първата си добра възможност. В 14-ата минута Александър Василев центрира отлично в наказателното поле. Там Зоран Гаич не се ориентира добре и не успя да изчисти топката. Зад него дебнеше Зоран Йосипович, който засече кълбото неспасяемо във вратата за 0:1.

Четири минути след това швейцарецът пое топката, но бързо бе блокиран от Атанас Кръстев и Милен Стоев и от малък ъгъл стреля в аут.

Секунди по-късно Иван Минчев проби през центъра и опита шут от далечна дистанция, който мина опасно над гредата на Иван Караджов.

Снимка 436018

В 21-ата минута Венцислав Бенгюзов не успя да оползотвори отличен пробив отляво на Румян Ховсепян и от около 10 метра стреля право в тялото на играч на гостите.

В 33-ата минута Арда вкара първия си гол в елита на България. Възпитаниците на Стамен Белчев изградиха страхотна атака, която завърши с попадение на Ховсепян. Жоао Аморим намери Атанас Кръстев отдясно, който върна към вратарското поле, където арменецът от движение в близкия ъгъл направи Перниш безпомощен за 1:1.

Шест минути след това Берое остана с човек по-малко. Никита Баранов направи необмислено нарушение срещу Бенгюзов и получи втори жълт картон.

Снимка 436017

Въпреки че остана с 10 души на терена, старозагорският тим имаше по-чистите положения до края на мача. В 50-ата минута Бригидо бе изведен зад отбраната на Арда. Португалецът бе задържат от Кръстев, но въпреки това не потърси дузпа, а завърши атаката с удар покрай вратата.

След час игра Атанас Кръстев опита да изненада Перниш с удар от дъгата на наказателното поле, но словашкият вратар се справи.

В 69-ата минута в игра за гостите влезе Мартин Камбуров. Осем минути след това нападателят направи непростим пропуск. Камбуров бе изведен сам срещу Караджов от Бригидо, но ударът му бе във вратаря.

Снимка 436014

В 80-ата минута отличен рейд на Бригидо отляво завърши с подаване към Камбуров, който от точката на дузпата стреля неточно.

Три минути след това Иван Коконов получи топката в наказателното поле, нагласи се за удар, но в последния момент бе блокиран от Охене.

Така се стигна до 89-ата минута, когато Арда стигна до втори гол. Негов автор стана резервата Илиша Сам. Тимът от Кърджали разви многоходова атака отдясно. Деян Лозев центрира в наказателното поле, където израелският нападател изпревари Милен Желев и нанесе удар, който с помощта на гредата влезе във вратата за 2:1.

Снимка 436015

В третата минута на добавеното време Сам оформи крайното 3:1. Нападателят получи отличен диагонален пас от Гаич, преодоля майсторски Алкан и Василев и със силен удар в близкия ъгъл направи Перниш безпомощен за трети път.