Берое записа равенство и във втората си контрола по време на зимната подготовка на отбора. Старозагорци завършиха 1:1 срещу Поморие, а проверката се проведе на изкуствения терен над стадион „Берое".

Треньорският щаб на Берое имаше възможност да изпробва френския полузащитник Бенджамин Морел, който направи добро впечатление с изявите си през второто полувреме.

Салим Керкар също се появи в игра за последния четвърт час на двубоя.

Старши треньорът Петър Хубчев заложи на два различни състава в двете полувремена.

Представителите от „Б" група откриха резултата малко преди почивката, когато точен бе Даниел Стоянов. Берое успя да изравни резултата в 51-та минута, когато Спас Делев намери по отличен начин намиращия се в непосредствена близост до вратата Исмаил Иса, който завърши атаката на беройци с попадение в мрежата на Поморие - 1:1.

На 30 януари е третата контрола на Берое срещу Дунав Русе, която се явява последна преди отборът да замине на лагер в Алания.

Берое /I полувреме/: 22. Благой Макенджиев - 13. Емин Ахмед, 3. Владимир Зафиров, 15. Георги Динков - 70. Том, 21. Елиаш - 14. Георги Божилов, 73. Стивън Петков, 17. Иван Коконов - 7. Георги Андонов (к), 9. Станислав Костов

Берое /II полувреме/: 22. Благой Макенджиев - 18. Атанас Зехиров, 6. Иво Иванов (к), 24. Венцислав Василев, 28. Веселин Пенев - 8. Георги Сърмов, 27. Игор Джоман - 11. Неманя Милисавлевич (85′ - 16. Кирил Личев), 19. Бенжамин Морел, 77. Спас Делев - 10. Исмаил Иса (74′ - 26. Салим Керкар)