Отборът на Берое победи Хебър с 2:1 в първа среща от 18-ия кръг на еfbet Лига. Сантиаго Годой изведе домакините напред в резултата в 34-ата минута, Ангел Бастунов възстанови равенството в 55-ата, но девет по-късно Сегундо Пачаме с красиво попадение осигури успеха на домакините.

Първата възможност за гол в мача се откри пред гостите от Пазарджик, още в третата минута. След центриране от фаул Георги Николов стреля с глава, но право в ръцете на вратаря на домакините Родриго Ачинели. В средата на първото полувреме Eдвин Ласо нахлу мощно в наказателното поле на Хебър и отправи удар, който обаче не затрудни Матвей Игонен.

Така се стигна до 34-ата минута, когато заралии поведоха в резултата. Джани Политино центрира отляво, Вини Трибуле се размина с топката, но тя попадна в Стефан Говрилов. Той стреля по посока на вратата на Матвей Игонен, вратарят на Хебър успя да избие, но в право в краката на Сантиаго Годой, който откри резултата с удар отблизо.

До почивката гостите имаха още две добри възможности да удвоят своя аванс. Първо удар на Вини Трибуле премина на сантиметри встрани от вратата на Хебър, а след това Стефан Гаврилов изведе отлично Джани Политино сам срещу вратаря, но аржентинецът се засуети и Матвей Игонен се хвърли в краката му и неутрализира опасността.

В началото на второто полувреме гостите от Пазарджик поеха инициативата и Атанас Кабов изпрати топката в мрежата след подаване на Георги Николов в 48-ата минута, но попадението на юношата на Левски бе отменено заради засада, която бе потвърдена след преглед със системата ВАР. След това удар на Георги Николов с глава премина в непосредствена близост до вратата на Берое, след центриране отляво на Лазар Марин. Все пак, съставът воден от Любослав Пенев стигна до изравнителен гол, като това се случи в 55-ата минута. След центриране от ъглов удар Едвин Ласо в опита си да изчисти топката направи асистенция за Ангел Бастунов, който с глава възстанови равенството.

Девет по-късно, обаче, Берое отново излезе напред в резултата. Сегундо Пачаме бе оставен абсолютно непокрит в наказателното поле на Хебър и с мощен удар не остави шансове на Матвей Игонен.

До края на срещата нови попадения не паднаха, като в добавеното  време на срещата Пачаме си изпроси втори жълт картон и остави заралии с човек по-малко. Въпреки това възпитаниците на Хосе Луис Ачиари удържаха аванса си се поздравиха с първа в шампионата от края на октомври, когато надделяха над Левски с 2:1, отново у дома.

Берое - Хебър 2:1 (Развой на срещата по минути)