Баскетболният ни национал Филип Виденов игра 25 минути, като отбеляза 14 точки и добави три борби в актива си, при победата на неговия Риети над гостуващия Скафати със 85:67 точки в мач от 26-ия кръг на италианското баскетболно първенство.

Това бе 13-а победа за Риети, като тимът се изкачи до 8-ото място в класирането. Лидер е Монтепаски Сиена с 24 победи.

В първенството на Италия при жените тимът на Гергана Славчева Пуул Коменсе регистрира загуба от Наполи като гост с 65:82 точки. Славчева започна в титулярната петица, като бе на площадката 37 минути. Баскетболистката ни се отчете с 12 точки.

Ню Уош Монтигарда, с Екатерина Димитрова (на малката снимка), загуби след три продължения при гостуването си на Приоло с 89:93 точки. Димитрова игра 26 минути, като реализира 6 точки.