Партизан победи като гост Борац (Чачак) с 3:1 в мач от седмия кръг на сръбската Суперлига.

Гостите от Белград заложиха на голяма част от резервите си, за да запазят титулярите за реванша срещу БАТЕ (Борисов) от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига, който е в сряда.

Така българският нападател Валери Божинов остана на скамейка, докато бранителят Иван Бандаловски започна като титуляри и игра цял мач за „гробарите".

Те поведоха малко преди паузата чрез Труич ('38), а почти веднага след нея Баладжич ('50) удвои. После Лукич ('68) направи резултата класически, но само две минути по-късно Кнежевич ('70) вкара почетното попадение за домакините.

След успеха Партизан е трети във временното класиране с 12 точки, като вече има с две повече от Борац (Чачак).