Ботев (Пд) и Локомотив (Пд) не успяха да се победят. Мачът между двата тима завърши 2:2. Головете отбелязаха Кръстев и Саидходжа за "канарчетата" и Том и Сечков за "смърфовете". Червен картон в мача получи голмайсторът за "смърфовете" Том в 88-ата минута.

В едно истинско дерби двата пловдивски отбора започнаха много мотивирано срещата. В началните минути "канарчетата" стояха по - добре на терена.  С пропуск се отличи Тимонов, който стреля опасно от фаул, но до откриване на резултата не се стигна. В 15-ата минута Саидходжа уцели гредата зад Ставрев. От своя страна Локомотив също направи няколко добри атаки , но Писаров и Сечков се разминаха с гола.  Червен картон в мача получи голмайсторът за "смърфовете" Том в 88-ата минута.

Все пак логичното  се случи след гол на Кръстев. В 30 -ата минута футболистът направи безпомощен вратаря на "смърфовете" с глава.

След гола Локо се вдигна на щурм. Без малко не се стигна до изравняване, след отлично проведена атака на черно белите Тодоров стреля, но Тошев изби в гредата. В 35-ата минути Том изпълни по прекрасен начин фаул от 30 метра странично от вратата на Ботев и изравни.

Второ полувреме започна с гол на "смърфовете". След неразбирателство в жълто - черната отбрана Сечков простреля Тошев за 2:1. След попадението Ботев натисна съперника си. "Канарчетата" стигнаха до редица положения за гол.

В 70-ата минута резервата Кабу преодоля Тодоров и стреля от 30 метра. Ударът му изненада стража на черно - белите. Топката срещна гредата на вратата. Отскочилата топка попадна у Минев, който бе повален в пеналтерията. Съдията Антон Генов свири дузпа, която бе превърната в гол от Саидходжа в 71-ата минута.

Попадението подейства стимулиращо на Ботев. Футболистите на Коце Ангелов стигнаха до няколко възможности за гол. "Канарчетата" бяха близо до победата след опит за автогол на Мечечиев. Топката срещна отново гредата на Локо. В последните секунди Кабу можеше да донесе трите точки за своите, но Ставрев спаси последното положение пред своята мрежа.

БОТЕВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 2:2 (1:1)