Отборът е в схема 4:4:1, след изгонването на Станчев.

Ударът му от доста далечна дистанция не е успешен.

Хантакиас заменя Илиев.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме започна с натиск на варненци. Футболистите на Берое се прибраха в половината си, като изчакваха своите възможности на контраатака.

Родриго и Илиев бяха сред най-активните в състава на Черно море. Курьор и Андраде пък непрекъснато демонстрираха своята скорост и притесняваха бранителите пред себе си.

Въпреки добрите си действия в предни позиции, гостите така и не успяха да стигнат първи до отбелязване на попадение.

Това направиха техните опоненти, след 29 минути игра. Секунди по-рано Камбуров падна в наказателното поле, след съприкосновение с вратаря на "моряците" и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият нападател, който бе точен за 1:0, разписвайки се за 231 път в професионалната си кариера.

Повторенията на ситуацията не бяха съвсем убедителни, като останаха известни съмнения, относно правотата на взетото от арбитъра решение.

В 36-ата минута Курьор получи добър пас в пеналта. Също падна на тревата. Сигнал от Тодоров не последва.

Още при последвалите контрадействия за домакините Станчев действа непозволено и видя за втори път днес жълтия цвят на картона, което означаваше, че гостите ще завършат срещата с човек по-малко.

Минута преди паузата центриране на Фуртадо намери Фал, който оставен непокрит от защитниците пред себе си, стреля точно с глава за 2:0.

Така до паузата домакините вече разполагаха с две попадения преднина.

45′

Почивка.

44′

ГООООООООООООЛ!!!

2:0!

Фал е точен за домакините!

Безпогрешно изпълнение с глава.

Добро центриране в пеналта, което намери неподготвени футболистите на гостите.

Асистенцията е за Фуртадо.

41′

Конте получава пас от Стоянов.

Финтира бранител и стреля точно.

Митрович спасява.

37′

Втори жълт картон за Станчев.

Реагира бавно при контраатака на съперника.

Извършва нарушение и напуска преждевременно терена.

36′

Курьор пробива в наказателното поле.

Пада на земята!

Сигнал за нарушение няма.

35′

Александър Цветков извършва нарушение срещу Родриго.

Признава непозволените си действия.

Не е санкциониран и дори поднася извиненията си на футболиста на варненци.

30′

Повторенията на ситуацията при дузпата не са съвсем категорични.

Останаха известни съмнения, относно правотата на взетото решение.

По-детайлна гледна точка ще покаже какво действително се е случило при положението в наказателното поле.

29′

ГОЛ!

1:0!

Попадение на потърпевшия Камбуров от бялата точка!

Домакините излизат напред в резултата!

28′

ДУЗПА за Берое!

Камбуров е фаулиран от вратаря на варненци.

27′

Удар от много далечна дистанция на Родриго.

Без опасност за Перниш.

23′

Илиан Илиев е сред най-фаулираните футболисти на терена.

Две поредни нарушения, само в рамките на няколко минути, срещу него.

21′

Първи жълт картон в мача.

За Стефан Станчев.

19′

Добро подаване за Курьор в наказателното поле!

Маркирана е засада.

17′

Контраатака на Черно море.

Неточно подаване за Андраде.

Играта е подновена с начален удар за домакините.

16′

Опасност пред вратата на Митрович!

Неточен удар на Камбуров!

Продължава той усилено да преследва рекорда на Петър Жеков.

14′

Центриране в наказателното поле на Черно море.

Камбуров стреля!

Рикошет, след който топката попада у Фал.

Той шутира!

Топката се отбива в напречната греда!

14′

Той шутира!

12′

Центриране на Курьор.

Добра намеса на вратаря на домакините.

Атаката за Берое, която последва, не е успешна.

9′

Статично положение в полза на домакините.

Минчев центрира.

Топката е овладяна от футболистите на Черно море.

Опитът за контрадействия на тима е спрян от добрата намеса на бранителите на старозагорци.

6′

Само един футболист на Берое е в половината на съперника.

Всички останали са в собственото си поле.

5′

Андраде преминава през трима бранители на домакините.

Пада пред наказателното поле на Берое.

Сигнал за нарушение на правилата няма.

4′

Активно начало на гостите.

Варненци изглежда ще опитат да стигнат първи до отбелязване на попадение.

2′

Курьор се измъква, подава към Минчев и той стреля.

Топката минава покрай вратата.

Първа възможност за гостуващия отбор.

1′

25 Георги Ангелов 44 Димитриос Хантакиас

Берое посреща Черно море в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят под Аязмото започва в 20:30 часа.

Мачът е ключов за шестото място в крайното класиране на редовния сезон.

До момента съперниците имат по 37 точки, като "моряците" спечелиха с 2:0 двубоя помежду им през есента, а освен това са и с по-добра голова разлика.

Снимка 481524

Източник: Официален сайт на Черно море

В последния кръг варненци приемат Витоша (Бистрица). За Берое мачът е без алтернатива, ако иска да измести днешния си съперник.

Групата на Берое за решаващия мач срещу Черно море

Херо няма да може да разчита на основен бранител

Преди прекъсването на шампионата заради пандемията старозагорци стабилизира представянето си и записа 4 поредни победи, преди да отстъпи на ЦСКА с 0:2.

Черно море е в серия от 8 мача без поражение.

Треньорът на домакините Димитър Димитров няма да може да разчита на левия бек Александър Василев.