Станка Златева се класира за полуфиналите, след като постигна втора победа в категория до 72 килограма в женската борба на Олимпийските игри в Пекин.

В среща от втория кръг (четвъртфиналите) Златева се наложи над Унда Майер (Испания) с 2:1 части (2:3, 6:0, 4:1).

Възпитаничката на Симеон Щерев показа признаци на нервност, като изненадващо загуби първата част с 2:3 точки. След това обаче всичко си дойде на мястото.

Във втората част Златева прегази испанката с 6:0 точки, а в третата част се наложи с 4:1 точки.

Както е известно в първия кръг двукратната световна и трикратна европейска шампионка надви Охенева Акуфо (Канада) с туш в 1:03-та минута на втората част.

На полуфиналите Станка Златева ще се бори с Агнешка Вешчек (Полша), която отстрани двукратната европейска шампионка Анита Шетцле (Германия) с 2:1 части (1:1, 0:2, 4:1).

В първата полуфинална среща на тепиха ще излязат Киоко Хамагучи (Япония) и представителката на домакините Ван Цзяо.