Арина Сабаленка от Беларус записа поредната си убедителна победа на Откритото първенство на Австралия и се класира за полуфиналите.

В последния четвъртфинал от програмата защитаващата титлата си Сабаленка надигра поставената под номер 9 в схемата Барбора Крейчикова от Чехия с 6:2, 6:3 за час и 11 минути.

Втората в световната ранглиста Сабаленка продължава да няма загубен сет от началото на турнира, като за пет мача е дала общо само 16 гейма на противничките си.

Сабаленка спечели четири от първите пет гейма в мача и още тогава стана ясно, че за Крейчикова ще бъде много трудно да се надява на изненада срещу шампионката. Чехкинята не успяваше да създаде проблеми на съперничката си със собствения си сервис, докато от другата страна белорускинята гонеше всяка топка и използваше всяка възможност, за да търси печелившия удар.

Във втория сет ситуацията бе напълно сходна, като Сабаленка спечели отново четири от откриващите пет гейма и единствената разлика бе, че този път Крейчикова стигна до три, а не до два гейма.

Сабаленка завърши срещата с 20 печеливши удара и само 13 непредизвикани грешки. От своя страна Крейчикова регистрира шест "уинъра", но цели 24 непредизвикани грешки.

За място на финала Сабаленка ще играе с американката Коко Гоф, която по-рано днес победи в три сета Марта Костюк от Украйна. До момента Гоф води с 4:2 победи в директните мачове, като американката взе и последната им среща, която бе на финала на Откритото първенство на САЩ през септември.