Българският национален отбор по волейбол ще изиграе днес втория си мач от квалифкациите за Евроволей 2021. Момчетата на Силвано Пранди ще имат за съперник бойкия тим на Израел. Домакините загубиха първия си двубой срещу Австрия с 0:3 гейма и нова загуба ще сложи край на мечтите им за участие в шампионата на Стария контитнент.

Вчера Цветан Соколов и компания се справиха относително трудно с основния си съперник за първото място в групата Австрия с 3:1 гейма.

Много е вероятно Силвано Пранди и Николай Желязков днес да дадат шанс за изява и на волейболисти, които вчера не играха или се появиха в игра за по-кратко.

Мачът България - Израел ще бъде излъчен на живо по БНТ 3 и по онлайн на платформата EuroVolley TV в You Тube.

За Евроволей ще се класира победителят в групата. Голям шанс има и вторият отбор, но той трябва да е сред петте най-добри втори от седемте групи. Опростено може да се каже, че 3 чисти победи почти сигурно са гаранция за квота.