Франция надви Израел с 4:1 при символичното си гостуване в Будапеща в мач от третия кръг на Група А2 от Лигата на нациите.

"Петлите" заемат второто място във временното класиране с актив от 6 точки, докато израелците са последни и все още нямат нито точка.

Французите много бързо намериха противниковата врата и след едва седем минути игра излязоха напред в резултата. Едуардо Камавинга отправи удар от 20-ина метра и макар ударът му да не бе особено силен, вратарят Омри Глазер изпусна топката и тя влезе във вратата му.

Италия - Белгия 2:2 в мач от Лига на нациите

Червен картон спря устрема на "Скуадра адзура" срещу Белгия

Домакините изпуснаха аванс от два гола

Израел се надигна и успя да изравни резултата в 24-ата минута. Оскар Глох центрира хубаво към Омри Генделман, който отблизо отправи удар с глава към долния ляв ъгъл и с помощта на страничния стълб преодоля Майк Менян за 1:1.

Едва четири минути по-късно Франция успя да си върне аванса. Кристофър Нкунку направи хубав индивидуален рейд, който завърши с шут в долния десен ъгъл, превърнал се в гол за 2:1 в полза на Франция. Така "петлите" се оттеглиха на почивката с един гол преднина.

Франция намали оборотите през второто полувреме, но въпреки това вкара набързо два гол в заключителните минути. В 87-ата минута Тео Ернандес намери Матео Гендузи, който се разписа с удар в долния десен ъгъл. Две минути след това Гендузи асистира за Брадли Баркола за крайното 1:4.