ЦСКА отпадна от турнира за купата на ЦЕВ, след като загуби от полския Олщин с 1:3. Така "червените" останаха само с една победа в квалификационен турнир №9 във втория по сила европейски клубен турнир.

Първото място, което дава право на участие в следващата фаза, заеха поляците с три успеха.

Въпреки загубата състезателите на Александър Попов показаха много добра игра и успяха да вземат третия гейм, а в четвъртия бяха на косъм от сензацията след като почти стопиха наглед непреодолима разлика.

В крайна сметка обаче далеч по-опитния полски състав, в който има трима сребърни медалисти от световното първенство, успя да се справи със ситуацията и взе победата.

След срещата Александър Попов бе видимо ядосан. "През тези три дни на турнира свикахме да слушаме какви ли не оценки на разбирачи отстрани. Каквото и да се говори това са възможностите на тима.

Играем с изцяло млад състав, който в момента се гради на един опитен играч и това е Даниел Пеев. Момчетата направиха, каквото можеха. Играхме срещу едни от най-силните обори в Европа", каза Александър Попов.

В другия мач от групата турския Беледиеспор (Истанбул) победи Цървена звезда Белград (Сър) с 3:0.