Женският волейболен отбор на ЦСКА продължава да е без загубен гейм и след петия кръг на първенството при дамите. Снощи червените отнесоха с 3:0 (16, 12, 15) Академик (София). Двубоят се игра в залата на червените на комплекс "Червено знаме". След дълго възстановяване за ЦСКА на игрището се появи младата надежда Добриана Рабаджиева.

Домакините срещнаха съпротива само до първото техническо прекъсване на първия гейм когато резултатът се движеше точка за точка. След това обаче червените взеха надежден аванс и без проблеми спечелиха двубоя.

И м другите два мача от кръга, които се изиграха в петък домакините се поздравиха с чисти победи. Славия (София) се наложи над Спартак 96 (Плевен) с 3:0 (21, 18, 16), а Локомотив (София) надигра Спартак Интерком Груп (Варна) с 3:0 (16, 19, 23). Варненки пък са единственият тим в елита, който все още няма спечелен дори гейм в срещите от началото на сезона.