Треньорът на мъжкия национален отбор по волеийбол Мартин Стоев заяви, че спортното щастие е помогнало на състава на Съединените щати в мача с българите. Американците победиха с 3:2 гейма в среща от четвъртия кръг на турнира за Световната купа в Япония. Това бе първа загуба за нашите на турнира.

"И двата тима играха с максимално желание за успех до последната точка. За съжаление, спортното щастие бе на страната на съперника. Успяха да ни отбележат важни точки от начален удар в края на четвъртия сет, с което обърнаха развоя му. Имахме няколко ключови моменти, в които можеше да спечелим мача, но не ги използвахме както трябва.

Нищо не е загубено. Шансовете ни да сме на едно от първите три места в крайното класиране и да получим квоти за олимпийските игри остават. Турнирът е дълъг. Сега най-важното е да забравим този мач колкото се може по-бързо и да се подготвим по най-добрия начин за следващия ни мач утре с Бразилия", заяви Мартин Стоев след мача.

"И двата тима играха отлично. Получи се много здрав мач, който имахме късмета да спечелим. В играта ни имаше и плюсове и минуси, но най-важното е, че победихме. Имахме много тежки моменти на турнира, но успяхме да се концентрираме за най-важните моменти. Дано използваме по най-добрия начин попътния вятър от тази победа, и да продължим да печелим", каза наставникът на Съединените щати Хю Маккъчиън.