Съдия е отказал назначени е за финалните плейофи на мъжкото волейболно първенство, научи "Топспорт".

Става въпрос за един от най-опитните рефери в този спорт - Борислав Поборников. Той е признал, че няма да може да изпълни наряда си в евентуалния четвърти двубой във вторник в Бургас между домакина Лукойл Нефтохимик и ЦСКА.

"Армейците" водят с 2-0 победи и се нуждае само от още един успех, за да спечелят първата си титла от 1995 година насам. Евентуалният трофей ще бъде под №27 в "червената" витрина.

Поборников се е оправдал със служебните си задължения. Той работи като учител и е обявил на шефовете си в съдийската комисия, че няма как да пътува за Бургас.

Още не е известно името на съдията, който заедно с Константин Тюфекчиев ще свири във вторник, ако се стигне до четвърти двубой. Тюфекчиев, който ще свири и на олимпийските игри в Пекин, ще ръководи и утрешния трети мач заедно с Игнат Митев.

От Лукойл Нефтохимик миналия сезон обявиха, че не искат Тюфекчиев да им свири мачове. Коцето обаче бе засипан с похвали от бургазлии след първия двубой в залата на 4-и километър. Тогава "червените" обърнаха съперника си с 3:2 от 0:2 гейма. Вторият мач бе абсолютно безпроблемен за отбора на Сашо Попов - 3:0.