Мъжкият ни национален отбор по волейбол, който е на подготвителен лагер в Република Корея преди олимпийските игри, спечели първата си контрола в Азия. Избраниците на селекционера Мартин Стоев победиха в Сувон тима на Сувон Кионг Джи с 4:1 гейма (25:16, 25:15, 25:15, 25:16, 20:22).

Преди мача щабовете на двата тима се договориха да изиграят пет гейма. Срещу отбора, спонсориран от корейските авиолинии, Мартин Стоев пусна в игра всичките си 12 волейболисти. Вторият разпределител Иван Тасев се появи на площадката в средата на четвъртия гейм и игра до края. В петия гейм домакините стигнаха до успеха, след като националите ни изпуснаха пет геймбола.

Стартовата петица на Стоев бе: Цветанов, Иванов, Казийски, Константинов, Жеков, Николов и либерото Салпаров. Най-резултатен бе Казийски с 15 точки. На 5 август двата тима ще изиграят още една контрола в град Инчеон.

"Имаше полза от срещата. Дадох възможност на всички да поиграят. Трудно бих могъл да кажа дали съм доволен от видяното, тъй като съперникът бе слаб. Посрещахме добре, но корейците не биеха силни начални удари. Доста асове направиха Жеков, Казийски и Константинов. Хареса ми разнообразната игра на Жеков в атака. Доволен съм от включването на Тасев", коментира пред "Спортал" Мартин Стоев.