Енърджи Т.И.Трентино (Тренто) спечели първия мач от финалната серия титлата в италианската Суперлига срещу Пармареджо (Модена) след като постигна невероятен обрат. Пред екзалтираната си публика в В "Пала Тренто" възпитаниците на Радостин Стойчев победиха с 3:2 гейма (23:25, 17:25, 29:27, 28:26, 15:12) след като губеха с 0:2. Драмата продължи 2 часа и 27 минути. Така Трентино остава непобеден пред собствена публика в италианския шампионат през този сезон.

По-малко от 48 часа по-рано Тренто след нова петгеймова драма си бе осигурил място на финала, така че освен със съперника, в неделя вечер Радостин Стойчев трябваше да се пребори и с умората в своите волейболисти.

Отново над всички бе Матей Казийски, който единствен от съотборниците си изпълняваше мощен сервис и завърши с 21 точки (2 аса, 4 блокади, 54 % в нападение). Той бе избран за MVP. 21 направи и Митар Джурич (1 блокада, 45 % в атака), който се присъедини специално за плейофите към тима на Тренто.

Заслуга за обрата имаше и вторият разпределител на домакините Симоне Джанели, който се оказа истински коз за Радо Стойчев въпреки че е само на 19 години. С неговото включване Трентино спечели трите гейма, след първоначалното изоставане.

Модена спечели първите два гейма и изглеждаше, че ще поведе комфортно в серията. Ключов в мача беше третият гейм белязан от множество видеоповторения, червени картони и дисквалификации.

За Модена невероятен мач изигра френският нападател Ървин Нгапет, който не изневери на себе си и реализира 27 точки (1 ас, 1 блокада, 52 % в атака). Най-резултатен с 32 бе сръбският му колега Неманя Петрич (3 аса, 3 блокади, 65 % в нападение).

Следващият мач от финалната серия е в Пала Панини в Модена на 6 май от 21:30 ч б.в. Играе се до три победи от пет мача.