Волейболистите на Калиакра се класираха втори на заключителния турнир на Висшата лига на България в Казанлък и ще играят квалификация за място в елитната група при мъжете.

Това съобщи треньорът на каварненци Румен Георгиев. Първото място в турнира спечели Славия, който директно получава виза за първата седмица. Съперникът на каварненци за място в елита е седмият в групата на майсторите.

Името му ще стане известно тази вечер след двубоя Черно море - Монтана. Калиакра се добра да успеха след като победи с 3:0 гейма отборите на Казанлък и Габрово, загуби с 0:3 от Славия, а снощи загуби с 2:3 от Дунав. Двата спечелени гейма срещу отбора от Русе са били достатъчни за второто място и след като водели с 2:0, възпитаниците на Румен Георгиев се отпуснали и загубили срещата.

В последния мач от турнира, който е без значение за класирането, Калиакра победи днес АВИА - Миньор (Перник) с 3:1 гейма.