Швейцарският Волеро победи представителките на домакините от НЕК Ред Рокетс с  3:0 (25-23, 25-17, 26-24) и се класира за полуфинала на провеждащото се в Япония Световно клубно волейболно първенство. Двете тригеймови победи гарантират на Волеро продължаването напред, защото в другата среща Еджаджъбашъ победи бразилския Осаско с 3:1 гейма.

Доби Рабаджиева отново игра много добре в защита. Българката показа своите универсални качества. Тя поемаше основната тежест в защита, направи 3 точки от атака, 2 от блок и реализира един ас.

Силната игра в защита на Доби Рабаджиева допринесе за победа на Волеро над световните шампионки

Българката пое основната тежест при посрещането

Утре Волеро ще играе с Осаско и ако загуби с 0:3 или 1:3 гейма ще изхвърли световните шампионки от Еджаджъбашъ от турнира.

В другата среща Вакъфбанк победи шампиона на Южна Америка, бразилския Рексона-Адес с 3:1 гейма, узаконявайки превъзходството на европейските отбори в турнира.