Един от отборите, които се класираха за полуфиналите в турнира за Купата на България - Черно море иска жребият за тази фаза да бъде повторен. Като причина за това свое желание "моряците" изтъкнаха "начина, по който бяха определени съперниците, тъй като се създаде усещане сред всички, че странични фактори повлияха това да се случи по този начин". От клуба определиха и церемонията като "аматьорска", тъй като на нея не са присъствали представители на отборите, участници в надпреварата, а също и неутрални лица.

Ето какво гласи позицията на варненци:

"ПФК Черно море изразява своето разочарование от начина, по който бяха определени съперниците на полуфинала в турнира за Купата на България.

Това, което всички футболни хора видяха, е, че жребият за най-важния етап от надпреварата, не бе изтеглен съгласно изискванията на ФИФА и УЕФА.

Според тях навсякъде в подобни случаи топките в сферата предварително се разбъркват, преди да се изтеглят. Нещо, което не бе направено в четвъртък вечерта. За нас, а и за футболната общественост като цяло, това не беше жребий, а оповестяване на съперниците на 1/2-финалите на турнирната надпревара.

Всички се обединяваме в това, че искаме да вдигнем нивото на българския футбол, а в същото време с такива аматьорски изпълнения, показваме на обществото, че правим точно обратното.

ПФК Черно море заявява, че няма никакви претенции към противника, който му се е паднал, тъй като всички отбори са заслужили класирането си за тази фаза.

Нашите единствени претенции са към начина, по който бяха определени съперниците, тъй като се създаде усещане сред всички, че странични фактори повлияха това да се случи по този начин.

Считаме, че е редно да се проведе нов жребий, в който съперниците да бъдат определени по правилата. А именно след разбъркване на топките в урната, в присъствието на представители на отборите, участници в надпреварата, и неутрални лица."

Жребият отреди: Тежък сблъсък Черно море - ЦСКА и голям късмет за Лудогорец в 1/2-финалите за Купата
Обновена

Жребият отреди: Тежък сблъсък Черно море - ЦСКА и голям късмет за Лудогорец в 1/2-финалите за Купата

"Орлите" ще играят с Ботев (Враца)