Българката Добриана Рабаджиева започна с много важна победа участието си на Световното волейболно първенство, провеждащо се в японския град Кобе. Швейцарският Волеро, в който Рабаджиева е основна единица, победи носителя на трофея през последните два сезона турския Еджазаджъбашъ с 3:0 (25-22,25-20, 26-24). Срещата продължи един час и 33 минути.

Рабаджиева завърши с 3 точки. На нейните плещи легна посрещането на отбора. Туркините основно насочваха сервисите си в Доби. Тя посрещна 32 пъти от 58 сервиса и сбърка само веднъж. Рабаджиева също така изпълняваше отличен начален удар. Тя би най много сервиси за своя отбор - 19 и направи 1 ас.

Жу Тинг донесе европейската титла на Вакъфбанк

Туркините превъзхождаха италианския шампион Имоко Волей

Най-резултатна за победителките беше украинката Олеся Рихлюк с 16 точки. За Еджазаджъбашъ сръбкинята Тична Бошкович реализира 17 точки.

В другият мач от група "B" Волей Нестле Осако (Бразилия) се справиха за час и 20 минути с представителките на домакините НЕК Ред Рокетс с ( 25-11,25-17,25-19).

Утре Волеро ще играе с НЕК Ред Рокетс от 9:30 часа , а Еджазаджъбашъ преди това  ще срещне Волей Нестле Осаско от 4:00 часа. Първите два отбора от групата ще се класират за полуфиналите.