Волейболистите на Съединените щати, които бяха сочени сред основните фаворити за едно от първите три места на турнира за Световната купа по волейбол за мъже в Япония, записаха втора поредна загуба.

В мач от третия кръг на надпреварата американците отстъпиха на Испания с 1:3 гейма (25:21, 20:25, 25:27, 20:25). Във втория кръг съставът на Съединените щати е победен и от тима на Пуерто Рико.

Както е известно, на 22 ноември (четвъртък), когато са следващите мачове, американците излизат срещу нашия тим.

Мачът между Испания и Съединените щати продължи час и 47 минути. За победителите най-резултатен бе Израел Родригес с 19 точки, а Гилермо Фаласка остана с 18. Европейските шампиони трудно стигнаха да успеха, като отново основният им проблем бе късата резервна скамейка. Треньорът на тима използва само две резерви - Мануел Севиляно и Рафаел Паскуал.

За състава на Съединените щати Клейтън Стенли бе основен реализатор с 14 точки, резервата Габриел Гарднър, който се включи в игра от втория гейм, добави 13 точки. Райън Милър се отчете с 11, а звездата на отбора Уилям Прийди остана с едва 10 точки.

Третата си победа на турнира записа тима на Русия. "Сборная" надигра с 3:1 гейма (22:25, 25:15, 25:12, 25:16) състава на Тунис.

Други резултати: Япония - Австралия 0:3, Аржентина - Южна Корея 3:0, Бразилия - Египет 3:0. В класирането след третия кръг лидери с по три победи и по 6 точки са Русия и България. Пуерто Рико, Бразилия, Аржентина и Австралия имат по 5 точки, Съединените щати, Япония, Тунис и Испания по 4, Южна Корея и Египет по 3 точки.

На 22 ноември (четвъртък) са мачовете: Южна Корея - Русия, Египет - Испания, Австралия - Тунис, Бразилия - Пуерто Рико, Япония - Аржентина и БЪЛГАРИЯ - Съединени щати.