Цветана Пиронкова продължава с чудесното си представяне на турнира в Бирмингам.

След като премина по повече от категоричен начин през ситото на квалификациите, Цвети записа успех в първия си мач от основната схема на престижната надпревара.

Българката се наложи над Леся Цуренко с 2-0 сета (6:4, 6:2), като бе видимо по-добра от украинската си опонентка.

Цветана започна уверено, като поведе с 4:1 гейма в първия сет, но в последствие позволи на Леся да изравни резултата.

След нови два безупречни гейма обаче, Пиронкова затвори частта и си осигури психологическото преимущество над съперничката си.

Вторият сет бе далеч по-лесен за представителката ни, която не позволи на Цуренко да се върне в мача, затваряйки го с 6:2.

Така Цвети вече чака следващото препятствие пред себе си, като продължава убедително да подчертава страхотната форма, в която се намира в последните няколко месеца.

Това бе четвърти успех за Пиронкова от пет двубоя срещу 27-годишната украинка, която в момента е 42-ра в ранглистата. Във втория кръг най-добрата ни тенисистка ще се изправи срещу Ирина-Камелия Бегу (Румъния) или срещу четвъртата в схемата Белинда Бенчич (Швейцария).