Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката победи след обрат Клаудия Бубелите (Литва) с 4:6, 6:3, 7:5 след точно два часа игра.

В решителния трети сет националката за "Били Джийн Кинг Къп" поведе с 5:2, но допусна изравняване. Все пак тя успя да вземе подаването си, след което й да направи пробив, за да затвори мача.

За Шиникова предстои втори мач днес. Тя и представителката на домакините Мелис Сезер излизат на четвъртфиналите на двойки срещу Дария Сувирджонкова (Сърбия) и Анастасия Золотарева (Русия).

Междувременно, Юлия Стаматова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 6 в схемата българка отстъпи пред Дария Есипчук (Украйна) с 0:6, 2:6 за 73 минути.

По-късно днес Стаматова и Мави Йостерайхер (Австрия) ще играят на четвъртфиналите на двойки срещу американките Джулия Адамс и Марсела Круз.