Цветана Пиронкова загуби мача си от I кръг на турнира на червени кортове в Прага. Българката отстъпи 1:2 сета на Зибиле Бамер (Австрия) в мач, който продължи 2 часа и 40 минути.

По този начин пловдивчанката продължава негативната традиция да напуска турнири още в началния им стадий. За последно Пиронкова преодоля I кръг в края на месец април тази година. Двубоят с Бамер бе изключително драматичен, като Цвети може да съжалява за изпуснатата победа.

Българката започна отлично мача и заслужено спечели първия сет с 6:2 гейма. Любопитен факт е, че и двата гейма, които Бамер спечели, дойдоха след пробиви.Отново сервисът бе най-сериозен проблем пред двете във втория сет. Въпреки това, Цвети поведе с 5-3 гейма и бе на крачка от успеха, но в крайна сметка допусна обрат и прати сета в тайбрек, спечелен от австрийката със 7-2 точки.

По подобен начин се разви и заключителният трети сет, в който отново Пиронова бе по-близо до успех. Българката поведе с 5-4 гейма и имаше сервис на своя страна, за да сложи край на срещата, но вместо това загуби последователно 3 гейма, с което и мача.
За участието си в турнира в Прага българката спечели 1 точка за световната ранглиста и сумата от 1725 долара.