Новак Джокович продължава на полуфиналите в Рим.

Поставеният под номер 1 Джокович победи петия в схемата Кей Нишикори с 6:3, 3:6, 6:1 за 1:48 час. Сърбинът достига до полуфиналите в Рим за шести път от девет участия. Само един пробив в началото на мача беше достатъчен на сърбина, за да спечели първия сет. Във втората част Нишикори взе подаването на съперника си в шестия гейм, повеждайки с 4:2 и до края удържа аванса си. Джокович стигна до втория си пробив за 3:1 в решителния трети сет, а след това направи още един за 5:1 и при свой сервис стигна до успеха.

На полуфиналите сърбинът ще играе с номер 7 Давид Ферер в опит да стигне до шестия си финал в турнира. Той има 14 победи и 5 загуби срещу испанеца като е спечелил последните осем мача помежду им.

27-годишният Джокович търси четвърти трофей в Рим след 2008, 2011 и 2014 година. Той има 32 победи и 5 загуби в надпреварата.