Григор Димитров продължава участието си на Уимбълдън 2016 срещу французина Жил Симон.

преди 7 години в 18:04 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 6-4. Гришо се завърна. В последния гейм нервите на Симон не издържаха. ПОБЕДА.

преди 7 години в 17:58 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 5-4. Гришо е на пробив  от третия кръг. Самочуствието е на негова страна.

преди 7 години в 17:54 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 4-4. Пробивът е върнат. Качеството на тениса се вдигна много. Димитров беше търпелив и е на 2 гейма от победата.

преди 7 години в 17:46 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 3-4. Гришо завърши гейма след две разигравания, в които показа класата си.

преди 7 години в 17:43 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 2-4. Симон затвърждава отново пробива на нула. Гришо опита прехвърляне при последната точка, но топката излезе в аут.

преди 7 години в 17:38 ч.

6-3, 7-6, 4-6. 2-3. Бърз гейм на 15. Гришо си възвръща самочувствието.

преди 7 години в 17:36 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 1-3. Французинът затвърди пробива си независимо, че направи двойна грешка.

преди 7 години в 17:31 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 1-2. Пробив за Симон на 30. При последната Гришо излезе на мрежата, но Симон намери правата.

преди 7 години в 17:28 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 1-1. Оспорван гейм спечелен от Симон след равенство. Българинът нямаше геймбол.

преди 7 години в 17:23 ч.

6-3, 7-6, 4-6, 1-0. Четвъртият сет започна със спечелен сервис гейм за българина на 15.

преди 7 години в 17:18 ч.

6-3, 7-6, 4-6. Симон спечели първия си сетбол. Гришо взе едно разиграване. Сетовете са 2-1.

преди 7 години в 17:14 ч.

6-3, 7-6, 4-5. Гришо се връща с гейм на нула. Ще може ли да върне втория пробив.

преди 7 години в 17:12 ч.

6-3, 7-6, 3-5. Димитров върна бързо един пробив на 15.

преди 7 години в 17:09 ч.

6-3, 7-6, 2-5. Гришо изглежда неуверен. Симон резлизира първата си точка за пробив след равенство.

преди 7 години в 17:04 ч.

6-3, 7-6, 2-4. Симон отново взе подаването си на нула. Този сет върви за него.

преди 7 години в 17:01 ч.

6-3, 7-6, 2-3. Гришо измъкна подаването си от 0-40. Беше в серия 1-14 точки за Симон. В последните разигравания показа класата си.

преди 7 години в 16:55 ч.

6-3, 7-6, 1-3. Симон би четири сервиса. Гришо гледа лошо.

преди 7 години в 16:52 ч.

6-3, 7-6, 1-2. Симон за втори път проби българина. Два пробива от две възможности.

преди 7 години в 16:49 ч.

6-3, 7-6, 1-1 Гришо изпусна два брейкбола. Симон за първи път излезе на мрежата след сервис при най-важната точка.

преди 7 години в 16:42 ч.

6-3, 7-6, 1-0. Димитров е в подем. Геймът приключи на 15. При последната точка късметът бе на страната на българина.

преди 7 години в 16:38 ч.

6-3, 7-6. Тай-брейкът беше спечелен на 1. Безапелационен Гришо вече води с 2-0 сета. Той има вкарани 68% вкарани първи сервиси.

Последно обновление в 16:39 ч. на 30.06

преди 7 години в 16:32 ч.

6-3, 6-6. Отново игра за българина на 15. Силният сервис не остави шансове на французина.

преди 7 години в 16:28 ч.

6-3, 5-6. Симон е изнервен, но си взе подаването. Димитров спечели единствената си точка сле оспорване.

преди 7 години в 16:23 ч.

6-3, 5-5. Гришо преодоля мини криза при 40-40. В последната точка спечели, като поразходи Симон из корта.

преди 7 години в 16:18 ч.

6-3, 4-5. Симон играе по-добре и отново поведе. Последното зрелищно разиграване бе за французина.

преди 7 години в 16:14 ч.

6-3, 4-4. Гришо се изнерви, прибърза и бе пробит на 30.

преди 7 години в 16:09 ч.

6-3, 4-3. Пробив за българина. Най-красивият гейм до момента. Французинът прекъсна разиграването при 15-30, защото мислеше, че топката е в аут. Но Гришо получи две точки за пробив. Пти първата прибърза и бе прехвърлен. Втората беше много дълга, Димитров я завърши технично, като топката едва докосна линията.

преди 7 години в 16:03 ч.

6-2, 3-3.Безапелационен гейм завършен с ас. Симон нямаше възможност да играе.

преди 7 години в 16:01 ч.

6-3, 2-3. Димитров изпусна точка за пробив. Той се опита да избяга от бакхенда си при втори сервис, но изпрати топката в аут. Първи труден гейм за Симон от дълго време насам.

преди 7 години в 15:56 ч.

6-3, 2-2. Най-трудният гейм за българина до момента. Спечелен на 40. Имаше наколко дълги разигравания. В последното българина с плонж завърши гейма.

преди 7 години в 15:49 ч.

6-3, 1-2. Симон отново спечели подаването си на нула.

преди 7 години в 15:47 ч.

6-3, 1-1. Мачът беше подновен с 1 ас на Гришо.

преди 7 години в 15:45 ч.

6-3, 0-1. При 40-30 за българина започна да вали. Симон не иска да играе. В последнот разиграване топката премина над мрежата 27 пъти, но Симон сбърка накрая. Този гейм е най-дългия от началото на мача.

преди 7 години в 15:39 ч.

6-3, 0-1. Продължават бързите геймове. Симон си взе подаването на 15.

преди 7 години в 15:35 ч.

6-3. Българинът спечели първия сет. Последният гейм беше с две дълги разигравания, едно от които спечелено от Симон.

преди 7 години в 15:32 ч.

5-3. Симон се задържа в сета след гейм на 15.

преди 7 години в 15:29 ч.

5-2. Незабавен отговор на Гришо. Загуби само едно разиграване след удар с рамката на ракетата.

Последно обновление в 15:29 ч. на 30.06

преди 7 години в 15:26 ч.

4-2. Бърз гейм за Симон на нула. Гришо почти не игра с топката.

преди 7 години в 15:24 ч.

4-1. Българинът играе много уверено. Симон спечели две разигравания. Това за 40-30 беше след докосване на мрежата.

преди 7 години в 15:20 ч.

3-1. Пробив на нула. Симон игра нервно и изпращаше топката в аут. Гришо бе по агресивния.

преди 7 години в 15:17 ч.

2-1 И двамата спечелиха първите си подавания. Българинът сервира първи.

Последно обновление в 15:17 ч. на 30.06